„Bă, Mihai, pierdem meciul dacă-l mai ținem în teren”. Gigi Becali a povestit cum l-a schimbat pe Panțîru în minutul 29: „Dacă n-am semnal, sun pe Whatsapp!”

FCSB a câştigat scor 3-2 cu Gloria Buzău, în SuperLiga. Panţîru a fost titularizat în confruntarea de pe Arena Naţională, dar a greşit la golul marcat de oaspeţi şi a fost schimbat în minutul 29.

Gigi Becali a vorbit la FANATIK SUPERLIGA despre schimbarea lui Panţîru, spunând că le-a ordonat oamenilor din staff să îl schimbe imediat cu Radunovic. Cum reacţionează patronul dacă nu are semnal la telefon:

“Dacă îl văd pe Panţîru că pierde meciul… Păi îmi e frică de presă? Te scot! De ce să pierd eu meciul? De ce? Îl bag pe Radunovic şi câştig meciul. Mai devreme de minutul 28 a fost telefonul.

“Dacă n-am semnal, sun pe Whatsapp”

I-am spus lui Mihai, acum, acum, pe loc. Dacă mai rămâne, pierdem meciul. Mihai Stoica nu era împotrivă. Chiar acum, pe loc, să îl schimbăm. (n.r. Ce faceţi dacă nu aveţi semnal la telefon) Dacă n-am semnal, sun pe Whatsapp.

Sau, de exemplu, ei îşi dau seama, mă sună ei înapoi dintr-o zonă în care au semnal. Bă, băieţi, la puşcărie, la ora 22:00 se închide telefonul. Dacă dacă la 21:59 telefon, el mai durează 45 de minute.

Stă deschis, nu se mai închide. Şi eu ce făceam? La 21:59 dădeam telefon din puşcărie şi mă uitam la televizor. Dacă vedeam ceva, mă duceam… Voiam să prind pauza, că era la 10:30 pauza.

La fără un sfert ridicam telefonul de la puşcărie şi îl lăsam deschis. Vorbeam cu cel care are telefonul mobil deschis. Conexiunea rămânea făcută”, a spus Gigi Becali la FANATIK SUPERLIGA.

FCSB se apropie de play-off!

FCSB se apropie de locurile de play-off după a doua victorie consecutivă în SuperLiga. Roş-albaştrii sunt la două puncte cu Petrolul Ploieşti şi Dinamo, cu un meci mai puţin disputat, cel cu FC Botoşani.

Octavian Popescu a marcat o “dublă” în confruntarea cu Gloria Buzău. Daniel Bîrligea a marcat golul de 3-1, cel care a adus liniştea pentru roş-albaştrii, înainte ca Cestor să reducă din handicap, în final.