A digitális világ és az oktatás kettőséről osztották meg tapasztalataikat erdélyi pedagógusok

A digitális világ és az oktatás kettőséről osztották meg tapasztalataikat erdélyi pedagógusok

Egy év kihagyás után, kilencedik alkalommal hozták újra tető alá a regionális szimpóziumot, amelynek – idei témájához híven – az Elek apó unokái a digitális világban – jó gyakorlatok az óvodában és az elemi tagozaton címet adták a szervezők.

Az esemény idejére megtelt a Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal Szent István-terme pedagógusokkal, akik többek között Ferencz-Salamon Alpár, az Apáczai Csere János Pedagógusok Háza igazgatója előadását kísérhették figyelemmel, és Kilyén Médiszdea székelyudvarhelyi közösségimédia-tréner workshopján is részt vehettek.

Idén erdélyi településekről 46 oktató 32 – 12 óvodai és 20 iskolai – dolgozatot küldött be a témában,

amelyek ez alkalommal is elektronikus kiadványban jelennek meg.

Inspiráló rendezvény

Demeter Magda, és Vass Ágota főszervezők örömüket fejezték ki és köszönetet mondtak a résztvevőknek a töretlen érdeklődés miatt.

Mint elhangzott, visszajelzések alapján tudják, hogy mindig motiváló volt az összegyűlt kollegák számára a találkozás, főként az esemény gyakorlatias jellege.

Rendezvényük legnagyobb erényének azt tartják, hogy saját gyakorlataik bevált módszereit osztják meg egymással,

ez ösztönözi ugyanis sokukat újabb, eddig még ki nem próbált módszerek beépítésére a mindennapi munkába, biztosítja a szakmai töltekezést, felfrissülést a tanuláshoz. Kiemelték, ilyen inspirációnak szánták minden résztvevőnek a szimpóziumot.

A cél változatlan

Székely Gyula, a Benedek Elek Pedagógiai Líceum igazgatója is felszólalt a rendezvényen, kiemelve, a szimpózium 2013-ban megfogalmazott általános céljai nem változtak, csak aktuális tartalommal lettek kiegészítve.

A szervezők idei célkitűzése, hogy a résztvevők megismerjék a köznevelés új irányait, a technológiai kihívásokat, változásokat, intézkedéseket.

„Cél az is, hogy megismerjék a korszerű oktatásfejlesztési terveket annak érdekében, hogy a fiatalok felkészüljenek a rájuk váró kihívásokra, és egy életre szóló értékrendet, iránytűt kapjanak az oktatási rendszertől, a változó világban való igazodáshoz” – fogalmazott az igazgató.

Híd a szakadék fölött

Ölvedi Zsolt alpolgármester kiemelte, olyan digitális korban élünk, amikor az újabb generációk ilyen irányú képességei sok esetben meghaladják a felnőttekét – így a pedagógusokét is – ezért muszáj hangsúlyt fektetni arra, hogy híd épüljön efölött a szakadék fölött.

Ma már használni kell és érdemes is a különböző platformokat, hiszen rendkívül jól tudják szemléltetni sok esetben a kis tanulnivalót, majd felső tagozatban a komoly tananyagot, csak ugye sokkal több útvesztőre is ajtót nyitunk ezáltal. Az egészséges egyensúlyt mi, felnőttek, legfőképpen a pedagógusok tudják megtartani”

– mutatott rá az alpolgármester.

Végül az iskola alsó tagozatosaiból álló Pitypalatty Gyermekkar egy saját, témába vágó megzenésített verset adott elő.

Please follow and like us:
Pin Share