Analiză aprinsă în jurul subiectului George Pușcaș la EURO 2024! „Îl cam încurcă mingea!”. Ce a făcut bine și ce a făcut rău cu Slovacia

George Pușcaș este unul dintre atacanții României pentru EURO 2024. Fotbalistul a creat o adevărată polemică în studioul FANATIK după remiza cu Slovacia, scor 1-1, asta din cauza prestației sale, care a fost sub așteptări.

Analiză aprinsă în jurul subiectului George Pușcaș la EURO 2024! „Îl cam încurcă mingea!”

George Pușcaș a intrat în minutul 67 al meciului cu Slovacia, meci la capătul căruia România s-a calificat, de pe primul loc în grupe, în faza optimilor de finală ale Campionatului European din Germania.

Atacantul, care a fost împrumutat la Bari, nu a avut o prestație care să fie la nivelul meciului, iar lucrul ăsta a creat o adevărată polemică în studioul FANATIK. Invitații emisiunii FANATIK LA EURO au avut o discuție aprinsă legată de jucătorul român.

„Pușcaș este jucătorul lui Edi, care din punct de vedere tehnico-tactic îndeplinește ceea ce vrea Edi Iordănescu. Hărțuiește fundașii adverși, sare la cap, bagă materiale. Din păcate, îl cam încurcă mingea, nu a fost meciul lui.

Ăsta este Pușcaș. Joacă în Serie B, de unde altul? Dar este un jucător cum au avut toți selecționerii. Pleșan, Florescu și așa mai departe. Toți selecționerii au avut un jucător al lor. Dar uită că el cu Pușcaș face treabă”, a spus Vivi Răchită în cadrul emisiunii FANATIK LA EURO.

Horia Ivanovici, gazda show-ului care se poate vedea live pe site-ul FANATIK înainte și după fiecare meci al României de la EURO 2024, a avut o reacție vehementă când a venit vorba de George Pușcaș.

„Din păcate, aseară s-a încurcat și cu mingea la picior și fără. Mi s-a părut mult sub nivelul meciului”, a declarat gazda show-ului FANATIK LA EURO.

„George Pușcaș este atacantul de „tăvăleală” al lui Edi Iordănescu”

Cristi Coste, unul dintre reporterii FANATIK trimiși în Germania, la EURO 2024, și redactorul șef al revistei FANATIK, a comentat și el evoluția lui George Pușcaș din meciul cu Slovacia, din cadrul grupelor de la Campionatul European.

„Pe George Pușcaș îl vom vedea diseară la o conferință de presă. Este jucătorul trimis de federație pentru conferința de presă de după meci. Dar apropo de el.

Ce-a urmat după minutul 60 era exact jocul pentru care George Pușcaș a fost adus la acest EURO. Era joc de tăvăleală, acele 35 de minute în care să se bată cu fundașii adverși.

Putea să ia și roșu la meci, n-a apucat să-l atacă, dar atacul a fost periculos”, a declarat Cristi Coste în cadrul emisiunii FANATIK LA EURO.

6.00 a fost nota lui George Pușcaș pentru cele 25 de minute din partida cu Slovacia de la EURO 2024, conform celor de la Flashscore.