Arbitrul care l-a eliminat pe Olaru în PAOK – FCSB, penalty dictat pentru România în Cipru. Mihăilă a scos lovitura de pedeapsă

„Tricolorii” au un început de vis în duelul din deplasare cu Cipru, marcând două goluri în primele 25 de minute ale confruntării. În minutul 15, Dennis Man reușea să deschidă scorul după un contraatac perfect, iar în minutul 23, Valentin Mihăilă a scos un penalty, executat perfect de Răzvan Marin.

Arbitrul german Sascha Stegemann, care a arbitrat meciul dintre FCSB și PAOK, scor 1-0, a fost la centrul terenului și pentru confruntarea dintre România și Cipru, din grupa C a Ligii Națiunilor.

Dacă în meciul din Europa League, oficialii campioanei României l-au acuzat că l-a eliminat prea ușor pe Darius Olaru, acum, „centralul” a acordat un penalty pentru „tricolori” în minutul 23 al meciului cu Cipru.

Mai mult decât atât, arbitrul Sascha Stegemann a dat nu mai puțin de trei cartonașe galbene jucătorilor ciprioți în prima jumătate de oră, luând mai multe decizii corecte.

„Suntem într-un moment foarte bun!”

Răzvan Marin, autorul celui de-al doilea gol, a vorbit înaintea partidei cu Cipru despre forța grupului: „Suntem într-un moment foarte bun și sperăm să contiunăm pe drumul ăsta. Da, păi l-am văzut pe Denis că a dat gol și am zis nu, nu pot să îl las doar pe el să fie pe lista marcatorilor.

Nu, glumesc. Mă bucur că am reușit să îmi ajut echipa să luăm puncte. Da, normal că felicitările vin tot timpul când lucrurile merg bine.

Am stat 15-20 de minute, am stat de vorbă și ne-am transmis să ne vedem cu bine la echipa națională ca să terminăm Liga Națiunilor pe primul loc”

„Cred că grupul pe care l-am format și mentalitatea pe care am reușit să ne-o impunem în toată perioada aceasta. Al doilea lucru, din punctul meu de vedere, este că am ajuns la maturitatea necesară pentru a înțelege ceea ce trebuie să facem ca să facem următorul pas.

Da, cu siguranță. Dacă ascultăm și încercăm să luăm tot ceea ce domnul Lucescu ne va învăța sunt sigur că putem crește și din punctul de vedere al jocului”, a mai spus Răzvan Marin.