Bocsos anyamedve támadt a pásztorra Lövétén – a vadászok egyelőre nem avatkozhatnak be

Bocsos anyamedve támadt a pásztorra Lövétén – a vadászok egyelőre nem avatkozhatnak be

A fején és a hátán szenvedett sérüléseket a 28 éves férfi, akire egy hónapja támadt rá egy medve a Lövéte határában lévő pásztortanyán. Az esetet az súlyosbította, hogy

az első támadást követően látszólag ugyan továbbállt a nagyvad, de rövidesen ismét rárontott áldozatára, akit később kórházba kellett szállítani.

Ekkor a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász-egyesület munkatársai még azt tervezték, hogy megfigyelik a helyszínt a problémás egyed beazonosítása érdekében, majd az államilag jóváhagyott megelőzési kilövési kvótát felhasználva ártalmatlanítják azt.

Árnyaltabb az eset

A történteket követően három alkalommal is kiment a helyszínre a helyi vadőr és egy társa, hogy megfigyelje a problémás egyedet, ám az nem tért vissza a pásztortanya közelébe – fejtette ki lapunknak Mărmureanu-Bíró Leonárd, a vadászegyedület igazgatója. Mint mondta, időközben az is kiderült, hogy valójában egy anyamedvéről van szó, amelynek idén születtek a bocsai. Bár a támadás körülményei továbbra sincsenek teljesen tisztázva, annyi biztos, hogy a

kifejlett medve a bocsait próbálta védeni.

A nagyvad azóta sem okozott gondokat a környéken: nem támadt rá az emberekre, sem pedig a kihajtott tehenekre.

A körülményéket figyelembe véve a vadásztársulat törvényesen nem lőheti ki az anyamedvét, hiába rendelkezik erre vonatkozó intervenciós engedéllyel – jelentette ki az igazgató.

Az anyamedve és bocsai vélhetően egy bozótos részen tanyáznak, így az elaltatásuk, majd a lakott területektől távolabb eső erdős részekre való elszállításuk is kockázatos lenne. Mărmureanu-Bíró Leonárd hangsúlyozta, az is felmerült, hogy kollégáival közösen szervezzenek hajtást a környéken, így próbálva elkergetni a nagyvadakat. Ez azonban nem lenne hatékony megoldás, hiszen ilyen esetekben a kis bocsok ösztönösen felkapaszkodnak egy magas fára és addig nem távoznak onnan, amíg nem csökken a veszélyérzetük. Az anyamedve pedig természetesen a közelben marad, hogy megvédhesse kicsinyeit.