Cine poate opri Spania la EURO 2024?! Cota zilei pe cea mai în formă națională de la turneul final

Spania se îndreaptă „en-fanfare” spre câștigarea râvnitului trofeu UEFA EURO 2024. „Furia roșie” a învins țara-gazdă, Germania, în sferturile de finală și este favorită să triumfe la turneul final. Pariorii pot triumfa și ei, profitând din plin de cota zilei la MOZZART BET.

„Furia roșie” s-a dezlănțuit la EURO 2024! Spania, favorită să pună mâna pe trofeu

Spania se prezintă într-o formă de zile mari la EURO 2024 din Germania. „La Furia Roja” are victorii pe linie și va încasa potul maxim financiar, dacă va pune mâna pe trofeu. Ibericii au profitat din plin de pauză și și-au încărcat bateriile pentru victoria cu Germania din sferturi.

Olmo și Wirtz au înscris pentru Spania, respectiv Germania, iar meciul a mers în prelungiri. Merino a dat lovitura în minutul 119 și a trimis-o pe naționala lui Luis de la Fuente în careul de ași, unde o așteaptă un duel cu Franța.

Campioana mondială din 2010 a avut un joc mult mai consistent în comparație cu câștigătoarea Cupei Mondiale din 2018. Spania le-a învins în grupe pe Croația (3-0), Italia (1-0) și Albania (1-0), și a trecut în fazele eliminatorii de Georgia (4-1) și Germania (2-1 d.p.)

De cealaltă parte, Franța a câștigat cu Austria (1-0) și Belgia (1-0), și a remizat cu Olanda (0-0) și Polonia (1-1). În sferturi, Franța a eliminat Portugalia la loviturile de departajare. Spania – Franța va avea loc marți, 9 iulie, ora 22:00, pe Allianz Arena din Munchen.

Spania este favorită la câștigarea competiției dintre naționalele rămase în competiție. Pariorii au ocazia să dea lovitura cu cota zilei la MOZZART BET. Cota este foarte ofertantă și oferă șanse mari de reușită: „Spania să câștige competiția: 3,00”.

Spania, revanșă de luat în fața Franței

Spania nu are timp de respiro după triumful cu Germania și calificarea în semifinalele UEFA EURO 2024. În careul de ași, naționala lui Luis de la Fuente va da piept cu Franța, vicecampioană mondială en-titre.

Ibericii au o revanșă de luat de la ultimul meci direct care a avut loc în octombrie 2021. Naționala „Cocoșului Galic” s-a impus în finala UEFA Nations League, scor 2-1, pe Giuseppe Meazza. Benzema și Mbappe aduceau victoria francezilor.

Luând în calcul forma actuală, Spania pare favorită în meciul cu naționala din Hexagon. „La Furia Roja” are o cotă de 4,00 pentru a se opri în marea finală a UEFA EURO 2024. De asemenea, ibericii au fost cotați cu 1,25 pentru „echipa cu cele mai multe goluri înscrise”. Cota zilei la MOZZART BET este de 3,00 și presupune „Spania să câștige competiția”.

3,00 este cota oferită de MOZZART BET pentru pronosticul „Spania să câștige competiția” la UEFA EURO 2024