Colegul lui Radu Drăgușin, pus la punct de Jamie Vardy. Atacantul a înjurat și a părăsit terenul imediat. Foto

Cristian Romero, colegul lui Radu Drăgușin la Tottenham, l-a scos din sărite pe Jamie Vardy. Atacantul celor de la Leicester a răbufnit în finalul meciului, când a fost înlocuit. Vârful lui Leicester a gesticulat în direcția lui Romero, după care a înjurat și a ieșit de pe teren.

Colegul lui Radu Drăgușin, pus la punct de Jamie Vardy

Radu Drăgușin a fost rezervă neutilizată în partida Leicester – Tottenham, scor 1-1, în prima etapă din Premier League. Antrenorul Ange Postecoglou i-a aliniat în centrul defensivei pe Micky van de Van și Cristian Romero. Cel din urmă a avut un conflict în minutul 78 cu experimentatul Jamie Vardy.

Incidentele au avut loc în momentul în care Jamie Vardy a fost înlocuit cu Stephy Mavididi. Înainte să iasă de pe teren, atacantul englez în vârstă de 37 de ani a fost surprins în timp ce gesticula nervos în direcția lui Cristian Romero.

Cei doi au avut mai multe clinciuri pe parcursul meciului de pe „King Power Stadium”. În continuare, Jamie Vardy, campion cu Leicester în sezonul 2015/2016, i-a făcut semn adversarului că are un titlu în palmares, spre deosebire de Cristian Romero, fără trofeu în Anglia.

Jamie Vardy a înjurat și a părăsit terenul imediat

Jamie Vardy nu a părăsit terenul fără să-i salute pe propriii fani și a ținut să-i dea o ultimă replică lui Cristian Romero. Atacantul englez l-a înjurat pe fundașul central argentinian. “F*** off!”, i-a strigat Jamie Vardy adversarului direct.

Scores an equaliser and then tells Romero to f**k off as he walks off. God it’s good to have Jamie Vardy back in the Barclays. pic.twitter.com/JjG5WUoa4N

— Paddy Power (@paddypower) August 19, 2024

Fanii lui Radu Drăgușin se așteptau ca fundașul central să primească mai multe minute la Tottenham în actuala stagiune. Debutul internaționalului român nu a fost unul fericit. Drăgușin a fost rezervă neutilizată cu Leicester, iar reacțiile fanilor nu au întârziat să apară.

”Nu pot să cred că Drăgușin a refuzat Bayern Munchen ca să încălzească banca la Spurs”, ”Poate e timpul ca Drăgușin să-l înlocuiască pe Romero în primul 11”, ”Ce i-a făcut Radu Drăgușin lui Ange?”, au fost câteva dintre comentariile fanilor.

Salariul lui Radu Drăgușin la Tottenham

Chiar dacă nu prinde foarte multe minute la Tottenham, Radu Drăgușin se poate lăuda cu unul dintre cele mai mari salarii din echipă. Fundașul venit la Londra în iarna anului trecut este pe locul 6 în topul salariilor de la Tottenham.

Conform thenationalnews.com, Radu Drăgușin câștigă săptămânal suma de 85.000 de lire sterline (n.r. 100.000 de euro). Internaționalul român este la egalitate din acest punct de vedere cu Pedro Poro.