Cristi Coste a dezvăluit în direct ce a făcut Darius Olaru cu 6 minute înainte să fie schimbat în Maccabi – FCSB: „E la 50-60% fizic din potențial”

Căpitanul “roș-albaștrilor” a suferit o accidentare gravă la cap în prima parte a meciului, după o ciocnire cu un adversar. Darius Olaru a reușit să continue în duelul dintre Maccabi – FCSB, însă a fost schimbat pe parcurs.

Cu câteva minute înainte să fie schimbat, Cristi Coste a dezvăluit un lucru important pe care l-a făcut Darius Olaru în meciul Maccabi – FCSB. Căpitanul campioanei României luat o pastilă și a transmis staff-ului tehnic că nu mai poate continua meciul.

“A fost un FCSB care a jucat slab față de ce ne așteptam și față de ce se anticipa după partida tur de la București. Au fost câteva lucruri care nu s-au văzut la televizor.

Darius Olaru a avut acea accidentare în prima repriză și a fost schimbat apoi în minutul 63. Cu 6 minute înainte să fie schimbat a venit la bancă și a luat o pastilă de durere. Asta pentru că îl durea capul după acea ciocnire. A încercat să tragă de el.

Schimbarea nu cred că ca fost făcută de Gigi Becali, dar era o schimbare care era anticipată, se știa că trebuie să fie făcută. Darius Olaru le-a spus celor de pe bancă atunci când a venit să ia pastila că pur și simplu nu mai poate”, a dezvăluit Cristi Coste la FANATIK SUPERLIGA.

“E la 50-60% fizic din potențial”

La finalul returului de la Budapesta, Cristi Coste a mărturisit că a discutat cu staff-ul celor de la FCSB. Așadar, jurnalistul FANATIK a aflat că Darius Olaru nu este la capacitate maximă din punct de vedere fizic.

“După meci am vorbit și eu cu cei din staff și au spus, așa cum a zis și Gigi Becali la Palat, că Darius Olaru este la 50-60% fizic din potențialul său. După 50-60 de minute i se taie alergarea.

Nu era OK din punct de vedere fizic în acel moment 100%. A fost și la spital și este în regulă. Singura problemă a lui este aceea că potențialul fizic este mult scăzut față de anul trecut. Iar acest lucru se simte.

FCSB nu joacă pentru că Olaru nu poate mai mult, pentru că Florinel Coman a plecat, pentru că nu au atacant de careu. Și multe altele”, a mai spus jurnalistul la FANATIK SUPERLIGA.

Ce nu s-a văzut la TV în Maccabi – FCSB 0-1