Daniel Bîrligea rupe plasele în Europa chiar sub privirile lui Gigi Becali! Gol de atacant veritabil sub ochii familiei Lucescu. Video

Daniel Bîrligea a redus „Toumba Stadium” la tăcere cu un gol neașteptat venit în prelungirile primei reprize. Darius Olaru a fost din nou decisiv și l-a lăsat aproape singur cu poarta goală pe atacantul adus de Gigi Becali de la CFR Cluj.

Daniel Bîrligea a marcat al doilea gol în tricoul FCSB. După o primă repriză în care PAOK a avut ocaziile mari de a înscrie, campioana României a dat lovitura în prelungirile primei reprize. Autorul pasei decisive a fost nimeni altul decât Darius Olaru.

Căpitanul FCSB, avertizat cu galben în prima repriză, a interceptat excelent o pasă în adâncime. Mijlocașul în vârstă de 26 de ani l-a depășit cu ușurință pe Michailidis și a pătruns periculos în careu.

Darius Olaru nu a stat pe gânduri și i-a pasat în fața porții lui Daniel Bîrligea. Atacantul lăudat de Gigi Becali a înscris cu un șut din prima și a declanșat nebunia în sectorul în care se află galeria FCSB. VEZI VIDEO AICI.

Nebunie în loja lui Gigi Becali după golul lui Bîrligea

Gigi Becali a urmărit pe viu reușita lui Daniel Bîrligea din PAOK – FCSB. Patronul campioanei României s-a ridicat de pe scaun de bucurie și s-a îmbrățișat cu Mihai Stoica, Vali Argăseală sau Teia Sponte.

De cealaltă parte, suporterii FCSB, vreo 300 la număr, au cântat pe tot parcursul primei reprize a meciului cu PAOK. Entuziasmul galeriei roș-albastre a fost răsplătită în finalul primei părți a jocului.

Daniel Bîrligea a marcat, a redus „Toumba Stadium” la tăcere, iar fondul sonor a fost dominat de suporterii FCSB. Daniel Bîrligea a mai înscris în tricoul roș-albastru în meciul câștigat de FCSB, scor 4-1 cu RFS.

Ploaie de cartonașe galbene în prima repriză din PAOK – FCSB

Neamțul Sascha Stegemann nu a stat la discuții și a acordat nu mai puțin de 6 cartonașe galbene în prima repriză a meciului PAOK – FCSB. Camara, Schwab (în afara terenului) și Sastre au fost avertizați din tabăra grecilor, în timp ce Tănase, Mihai Popescu și Olaru sunt jucătorii de la FCSB care au primit cartonașul galben.

În cazul în care va pierde cu FCSB, PAOK va ajunge la 3 înfrângeri consecutive în toate competițiile. Grecii au pierdut în prima rundă din grupa de UEFA Europa League, scor 1-3 cu Galatasaray.