Darius Olaru, eliminat în PAOK – FCSB după un gest de curtea școlii! Moment incredibil cu căpitanul roș-albaștrilor. Video

Darius Olaru a ieșit din nou la rampă, de această dată într-un mod negativ. Mijlocașul central a lăsat-o pe FCSB în inferioritate numerică într-un moment bun, când campioana României conducea cu 1-0 pe PAOK Salonic.

Darius Olaru a cedat nervos și a fost eliminat în PAOK Salonic – FCSB

Darius Olaru a reușit să ia două cartonașe galbene în decurs de doar 15 minute. Primul cartonaș galben l-a văzut în minutul 45+4, chiar înainte de pauză, după ce a protestat la adresa arbitrului central.

Căpitanul FCSB-ului a fost la originea golului marcat în minutul 45+8, când i-a pasat decisiv lui Daniel Bîrligea pentru al doilea gol consecutiv în grupa de Europa League după reușita cu RFS.

Mijlocașul ofensiv în vârstă de 26 de ani nu a putut să își controleze nervii și a văzut al doilea galben în minutul 56. Olaru a cerut un fault după un duel mai tare cu un adversar și a comis henț după ce a luat mingea în brațe. Arbitrul german nu a acordat însă lovitură liberă și l-a eliminat pe jucătorul FCSB-ului. VIDEO AICI

Darius Olaru ratează meciul de la Glasgow cu Rangers

Darius Olaru și-a lăsat echipa în zece oameni și va rata și următorul meci din Europa League. FCSB se va deplasa în Scoția pentru meciul cu echipa lui Ianis Hagi, Rangers.

O absență extrem de importantă pentru campioana României, însă Elias Charalambous va trebui să găsească o altă soluție, iar FCSB va avea la meciul de la Glasgow și un nou căpitan.

Explicații pentru ieșirile nervoase ale căpitanului FCSB: „El vrea să câștige și la antrenament, și la meciuri”

Ieșirile nervoase ale lui Darius Olaru au fost analizat recent la FANATIK SUPERLIGA de Nicolae Dică și de Alin Buzărin: „Văzusem o declarație a lui Marica în care spune că e cam plângăcios. Da, dar e jucător”.

Fostul tehnician de la FCSB a explicat: „Eu l-am antrenat și e tipul de jucător care la antrenament vrea să câștige mereu. Genul ăla ofticos, care vrea întotdeauna să câștige și de asta are acele ieșiri uneori.

Tipul ăsta de jucători au început să cam dispară în România. Jucători care îi interesează și vor să câștige în antrenament. Este păcat că au început să dispară. El este la fel și la antrenament. Cu oricine joacă vrea să câștige”.

Jurnalistul nu înțelege însă atitudinea lui Olaru: „Dar el dacă tot își irosește energiile să bage sprâncele în crampoanele ălora… El tot timpul e cu ochii prin tălpile alora pe acolo, și pe jos… Nu se pierde, în loc să facă niște lucruri de calitate? După ce scoate sprâncele din jambiera ăluia, se duce și e ca nou și face ceva”.

15 minute e intervalul de timp în care Darius Olaru a văzut cele două cartonașe galbene