Fizicul fotbalistului de la FCSB făcut gras de Gigi Becali! Cum arată mijlocașul la bustul gol

România U20 continuă seria rezultatelor pozitive din partidele amicale. După ce în urmă cu patru zile „tricolorii” convocați de Costin Curelea o învingeau pe Cehia cu scorul de 1-0, iar acum a venit rândul ca echipa de tineret să revină de la 0-2 cu Elveția, scorul final fiind de 2-2.

Fizic de invidiat pentru fotbalist de la FCSB făcut gras de Gigi Becali! Cum arată mijlocașul la bustul gol

„Tricolorii” U20 au revenit spectaculos în partida cu reprezentativa Elveției de la aceeași categorie de vârstă. Deși adversarii aveau 0-2 în minutul 45 al întâlnirii, elevii convocați de Costin Curelea au dat dovadă de inițiativă în actul secund și au egalat.

Atanas Trică, în minutul 53, și Eduard Radaslavescu, în minutul 88, și-au trecut numele pe tabelă și au făcut ca „tricolorii” mici să plece cu „capul sus” după partida disputată la Târgoviște.

Bucuria revenirii a fost vizibilă, astfel că jucătorii au postat pe rețelele de socializare diverse poze de la „sărbătoarea” de după meci. În evidență a ieșit Alexandru Musi, mijlocașul ofensiv de la FCSB.

Deși patronul formației unde este legitimat a afirmat că este gras, Alexandru Musi a arătat exact contrariul după partida „tricolorilor” mici cu Elveția U20.

Marcatorul primului gol al României, Atanas Trică, a postat pe contul personal de Instagram o fotografie cu în care era alături de Musi, alături de un mesaj sugestiv: „Fratele meu pe viață”.

„Pe Musi l-am tras de șuncile de la burtă, cum l-a tras Dorinel Munteanu pe ăla de tricou. Păi, ce e asta, mă? I-am zis și lui MM: ‘Voi nu-l vedeți?’. Că eu îl vedeam pe teren. Nu știu câte kilograme are, nu stau eu de asta acum, dar i-am dat exemplul lui Tănase”, declara Gigi Becali despre Alexandru Musi, la palat.

Atanas Trică și Alexandru Musi după egalul României U20 cu Elveția. Sursă foto: Instagram

Musi a revenit în acest sezon la FCSB

Alexandru Musi este un jucător format de academia FCSB-ului, roș-albaștrii avându-l pe tânărul fotbalist sub grijă încă din anul 2016, când mijlocașul ajungea în cadrul clubului de la echipa de juniori a Valenciei.

Deși Musi a fost promovat în prima echipă în anul 2021, acesta a fost împrumutat în două rânduri, la Poli Iași și Petrolul Ploiești, pentru a avea meciuri în picioare și a putea aduce un aport real formației patronate de Gigi Becali.

Internaționalul de tineret a evoluat în nu mai puțin de 10 rânduri în actuala stagiune pentru FCSB, în care a reușit să marcheze un gol. Totodată, Alexandru Musi este eligibil și pentru regula jucătorului sub 21 de ani, lucru ce îi ușurează drumul până în primul 11 al roș-albaștrilor.

800.000 de euro este cota de piață a lui Alexandru Musi, conform transfermarkt.