Gigi Becali a dezvăluit discuția avută cu Darius Olaru în avion: „I-am zis exact ce a făcut azi”

Darius Olaru a strălucit în prima repriză a meciului PAOK – FCSB, scor 0-1, în UEFA Europa League. Avertizat cu „galben” încă din prima repriză, căpitanul roș-albaștrilor a primit al doilea avertisment la 10 minute după startul reprizei secunde și a fost eliminat. Gigi Becali a vorbit în direct la TV despre situația lui Darius Olaru.

Darius Olaru a ieșit din nou la rampă și a creat faza din care Daniel Bîrligea a reușit să deschisă scorul cu PAOK în prelungirile primei reprize. Mijlocașul în vârstă de 26 de ani a interceptat o pasă excelentă în adâncime, a pătruns în careu și l-a lăsat singur cu poarta goală pe atacantul adus de la CFR Cluj.

Gigi Becali a stat de vorbă cu Darius Olaru în drumul spre Salonic. Direct în avion, patronul campioanei României i-a dat sfaturi internaționalului român. „Lui Olaru i-am zis în avion exact ce a făcut azi.

Când te învârți cu mingea, pasează! De ce te încăpățânezi? Exact cum a făcut azi când trebuia să dea pasă. Lui Târnovanu i-am zis să dea cu pumnul în minge 30 de metri”, a declarat Gigi Becali la DigiSport.

„M-am supărat pe Olaru pentru roșu”

Darius Olaru a primit primul cartonaș galben în minutul 45+4. La 10 minute după startul reprizei secunde, căpitanul roș-albaștrilor a căzut la pământ după duelul cu un adversar. Arbitrul nu a fluierat, însă fotbalistul de la FCSB a pus mâna pe minge.

Internaționalul român în vârstă de 26 de ani a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat. „M-am supărat pe Olaru pentru roșu, dar ce a făcut el la finalul primei reprize când am marcat e fantastic.

Datorită lui am câștigat”, a declarat Gigi Becali, la TV Prima Sport. Darius Olaru va sta o etapă și va rata meciul următor din UEFA Europa League. Mijlocașul nu va fi disponibil pentru duelul cu Rangers de pe Ibrox Stadium.

Ploaie de cartonașe galbene pentru FCSB în duelul cu PAOK

Pe lângă Darius Olaru, alți 4 fotbaliști de la FCSB au încasat cartonașul galben în confruntarea cu PAOK din UEFA Europa League. Florin Tănase și Mihai Popescu au fost avertizați de arbitrul Sascha Stegemann în prima repriză.

În a doua repriză, Daniel Bîrligea și Ștefan Târnovanu au primit cartonașul galben. Din tabăra grecilor, Camara, Schwab (în afara terenului) și Joan Sastre au primit cartonașul galben.