Gigi Becali, decizie de ultimă oră cu Vlad Chiricheș! Echipa de start trimisă în PAOK – FCSB. Exclusiv

FCSB vrea să îl surprindă pe Răzvan Lucescu la meciul cu PAOK din etapa a doua a UEFA Europa League. Echipa de start a roș-albaștrilor conține câteva mutări interesante.

Echipa de start a FCSB-ului pentru meciul cu PAOK. Decizia lui Gigi Becali în privința lui Vlad Chiricheș

Gigi Becali se teme de Răzvan Lucescu și n-a vrut să anunțe public echipa de start a FCSB-ului pentru meciul cu PAOK. Confruntarea din etapa cu numărul 2 din Europa League e programată joi, 3 octombrie, de la ora 22:00.

FANATIK a aflat în exclusivitate primul „11” pe care îl vor folosi roș-albaștrii în partida de pe Tumba. Mare surpriză este absența lui Vlad Chiricheș. Veteranul a jucat titular în ultimele două meciuri, cu RFS și cu Sepsi și nu s-a descurcat rău deloc, cu letonii reușind chiar să dea o pasă de gol.

Din informațiile obținute de site-ul nostru, FCSB va juca într-un sistem 4-2-3-1, iar cei care vor începe din primul minut partida de la Salonic sunt Ștefan Târnovanu, Valentin Crețu, Joyskim Dawa, Mihai Popescu, Risto Radunovic, Adrian Șut, Mihai Lixandru, Alexandru Băluță, Darius Olaru, Florin Tănase și Daniel Bîrligea.

Echipa de start a FCSB-ului pentru meciul cu PAOK

Târnovanu – V. Crețu, Dawa, M. Popescu, Radunovic – Șut, Lixandru – Al. Băluță, Olaru, Fl. Tănase – Bîrligea

Absența lui Vlad Chiricheș din primul „11” pentru meciul cu PAOK surprinde cu atât mai mult cu cât veteranul din apărarea campioanei României a vrut să se menajeze pentru confruntarea de la Salonic. El a cerut schimbare în minutul 74 al partidei cu Sepsi tocmai pentru a fi fresh în confruntarea cu elenii.

Surpriza lui Becali pentru Răzvan Lucescu: Tănase revine la origini

Înaintea partidei de la Salonic, Gigi Becali a dezvăluit că se teme de Răzvan Lucescu, căruia nu a vrut să îi spună echipa de start. Cu toate acestea, patronul campioanei României a transmis că antrenorul lui PAOK va avea o surpriză în privința lui Florin Tănase.

Zis și făcut, căi „șeptarul” roș-albaștrilor va evolua, din nou, pe postul de extremă stânga. Este poziția pe care s-a consacrat în perioada Viitorul Constanța, dar și poziția pe care a evoluat în startul celei de-a doua reprize a meciului FCSB – RFS 4-1.

În ultimii ani, fotbalistul în vârstă de 29 de ani nu a mai jucat acolo, el consacrându-se ca număr 10 și ca „9 fals”.

„Alta e când îi spui echipa în România lui Gâlcă și lui Șumudică, și alta este când i-o spui lui Răzvan Lucescu. Lui Răzvan Lucescu nu trebuie să i-o spui, el găsește șmecherii. Nu i-o spui lui”, a declarat Gigi Becali la sosirea în Salonic.