Gigi Becali face ravagii în echipa de start a FCSB după 0-1 cu Poli Iași: „Iese din schemă, a dormit pe teren!” / „Nu-l văd bine!”

Gigi Becali a oferit o primă reacție după înfrângerea surprinzătoare suferită de FCSB, scor 0-1 cu Poli Iași, în etapa a 6-a din SuperLiga. Patronul campioanei României a mărturisit că nu este supărat, însă a recunoscut că va face schimbări în primul „11” al roș-albaștrilor.

Gigi Becali, mulțumit chiar dacă FCSB a pierdut cu Poli Iași: „Combinativ, combinativ, ca Guardiola”

După înfrângerea cu Sparta Praga și eliminarea din Champions League, FCSB a mai primit o lovitură. Campioana României a pierdut meciul de pe teren propriu cu Poli Iași, scor 0-1. Gigi Becali nu este dezamăgit, ci susține că echipa sa a dominat jocul.

„Ce, a fost înfrângere? Am pierdut trei puncte, dar nu a fost înfrângere. Mi-a plăcut jocul, normal! Dacă în 10 oameni domini adversarul… Nu îți place? Problema e să jucăm așa și în 11. Așa trebuie să fie fotbalul.

Combinativ, combinativ, ca Guardiola. Trebuie să jucăm împreună, trebuie să pasăm. Și am văzut că putem să facem asta. Cum să fiu supărat? În 10 oameni, mingea a fost doar la noi”, a declarat Gigi Becali, potrivit gsp.ro.

Gigi Becali face ravagii în echipa de start la FCSB după 0-1 cu Poli Iași

Mihai Lixandru a intrat în dizgrația lui Gigi Becali. Deranjat de declarațiile mijlocașului dinaintea partidei retur cu Sparta Praga, Gigi Becali l-a luat din nou la țintă pe fotbalistul de 23 de ani. Lixandru ar urma să iasă din echipa de start a roș-albaștrilor.

De asemenea, Octavian Popescu, revenit după accidentare, amenință posturile lui Marius Ștefănescu și Alexandru Băluță. „M-a încântat și faptul că și-a revenit și Tavi, parcă niciodată nu a fost accidentat.

În rest.. Lixandru iese din schemă! A dormit pe teren. Dar Tavi e important. Parcă nici nu a fost accidentat. Pe de altă parte, Ștefănescu și Băluță trebuie să-și pună semne de întrebare. Pe Băluță nu-l văd bine!”, a mai spus Gigi Becali.

FCSB, 4 schimbări la pauza meciului cu Poli Iași

Mihai Bordeianu a marcat singurul gol al partidei din Ghencea în minutul 27. La aproximativ 10 minute distanță, campioana României a rămas în inferioritate numerică după ce Darius Olaru a primit cartonașul roșu pentru un atac cu talpa asupra unui adversar.

FCSB a efectuat nu mai puțin de 4 modificări dintr-un foc la pauza meciului. Ștefănescu, Băluță, Lixandru și Pantea au fost înlocuiți cu Miculescu, Baeten, Alhassan, respectiv Octavian Popescu.