Gigi Becali s-a enervat după prima repriză din Maccabi Tel Aviv – FCSB și a schimbat la pauză! Ce jucători au ieșit de pe teren

Maccabi Tel Aviv și FCSB s-au luptat la Budapesta pentru un loc în turul al treilea preliminar din Liga Campionilor. Elevii lui Charalambous au făcut o primă repriză bună, dar scorul pauzei a fost doar 0-0.

Gigi Becali, nemulțumit de doi jucători în prima repriză a meciului Maccabi Tel Aviv – FCSB

Chiar dacă bucureștenii au avut ocaziile importante ale primei reprize, Gigi Becali nu a fost mulțumit de joc și a decis să schimbe. Doi jucători au fost scoși de pe teren la pauză în speranța că cei introduși pot face diferența în partea secundă.

Marius Ștefănescu și Alexandru Băluță, doi jucători ofensivi de la care patronul „roș-albaștrilor” are pretenții mari au părăsit terenul, iar, în locul acestora, au intrat Luis Phelipe și Wiliam Baeten.

Emoții pentru staff-ul FCSB în prima parte a meciului cu Maccabi Tel Aviv

Staff-ul lui FCSB a avut emoții mari în startul partidei de la Budapesta. Darius Olaru, unul dintre cei mai importanți jucători din lotul antrenat de Elias Charalmbous s-a ciocnit cu un adversar și a rămas întins pe teren.

După ce a ieșit în afara suprafeței de joc și a fost bandajat de medicul echipei, căpitanul „roș-albaștrilor” a reintrat pe gazon și a continuat partida. În cele din urmă, în minutul 62, Darius Olaru a fost înlocuit cu Baba Alhassan.

Vlad Chiricheș, rezervă la FCSB după ce a fost criticat de Gigi Becali

După ce Gigi Becali l-a criticat în direct la televizor, în urma meciului slab făcut cu Oțelul Galați, scor 0-2, Vlad Chiricheș a fost lăsat pe bancă pentru duelul cu Maccabi Tel Aviv.

Veteranul din lotul lui FCSB l-a dezamăgit pe patron cu prestația sa, mai ales că acesta îi plătește un salariu lunar de 30.000 de euro.

Echipele de start la Maccabi Tel Aviv – FCSB

Maccabi Tel Aviv: Mishpati- Nachmias, Shlomo, Asante, Davidzada – Do. Peretz, Van Overeem, Kanichowsky – Biton, Zahavi (cpt.), Addo
Rezerve: Melika, Amedi – Cohen, Malede, Hozez, Niddam, Jehezkel, Baltaxa, Abu Farchi, Rosen, Nawi, Bitton
Antrenor: Zarko Lazetic

FCSB: Târnovanu – V. Crețu, Dawa, Ngezana, Radunovic – Șut, Lixandru – Ștefănescu, Olaru (cpt.), Băluță – Miculescu
Rezerve: A. Vlad – Panțîru, Haruț, Kiki, Edjouma, D. Popa, Antwi, Chiricheș, Baeten, Musi, Alhassan, L. Phelipe
Antrenor: Elias Charalambous