Incredibil! PAOK – FCSB nu s-a văzut la TV în primele minute decât în format amator! Transmisiunea a căzut: soluția inedită găsită de DigiSport

PAOK și FCSB s-au întâlnit în etapa a doua din grupa principală a UEFA Europa League. „Roș-albaștrii” vin după victoria cu RFS, scor 4-1, în timp ce jucătorii antrenați de Răzvan Lucescu au pierdut în fața lui Galatasaray, scor 3-1.

Probleme cu transmisiunea partidei PAOK – FCSB

Telespectatorii din România au avut o supriză la ora meciului dintre PAOK și FCSB. Partida nu a fost transmisă pe canalele de televiziune din țară din cauza unor probleme cu semnalul.

În cele din urmă, Digi Sport 1 a început difuzarea meciului la o calitate mult inferioară față de cea normală, în timp ce Prima Sport a intrat în direct cu emisiunea moderată de Silviu Tudor Samuilă.

În minutul 6 al duelului de la Salonic, problemele tehnice au fost rezolvate iar cele două televiziuni au reușit începerea transmisiunii.

Gigi Becali, prezent în lojă la PAOK – FCSB

Cu câteva minute înainte de startul partidei dintre PAOK și FCSB, Gigi Becali și-a făcut apariția în tribunele stadionului „Toumba”. El a venit însoțit de călugării cu care a călătorit de la București.

Alături de Becali au luat loc în lojă Alexandru Tudor, sfetnicul său, președintele Valeriu Argăseală, Ionuț Luțu, Teia Sponte și Viorel Hrebenciuc, nelipsit de la orice deplasare europeană a „roș-albaștrilor”.

Ultrașii greci au pornit nebunia la Salonic încă dinaintea meciului

Înainte de fluierul de start al partidei, jucătorii lui PAOK și antrenorul Răzvan Lucescu au mers în fața galeriei unde au adus un omagiu pentru cei 6 fani care au murit într-un grav accident rutier petrecut în 1999.

Nebunia de pe stadionul „Toumba”, a început încă de când cele două formații au ieșit la încălzire. De asemenea, galeria FCSB-ului a fost adusă la stadion în autocare sub atenta supraveghere a polițiștilor eleni.

Echipa de start pentru meciul PAOK – FCSB

FCSB: Târnovanu – Crețu, Dawa, M.Popescu, Radunovic – Șut, Lixandru – Băluță, Olaru, Fl. Tănase – Bîrligea
Rezerve: Vlad, Panțîru, M.Popescu, Oct. Popescu, Edjouma, Baeten, Musi, Alhassan, Luis Phelipe, Miculescu, Ștefăenscu, D. Popa
Antrenor: Elias Charalambous

PAOK: Kotarski – Sastre, Kedziora, Michailidis, Baba – Camara, Ozdoev – Despodov, Konstantelias, Taison – Chalov
Rezerve: Balomenos, Monastirlis, Bakayoko, Jonny Otto, Schwab, Shoretire, Thymianis, Tissoudali, Zivkovic
Antrenor: Răzvan Lucescu