MM Stoica, iritat după ce a văzut prima repriză din Stuttgart – Sparta Praga! Amintirile nu-i dau pace: ”Frustrant”

Mihai Stoica, oficialul celor de la FCSB, nu a trecut nici acum peste eliminarea din Champions League. Roș-albaștrii au fost eliminați în turul 3 preliminar de Sparta Praga, echipa care face acum spectacol în noul format al Ligii.

Mihai Stoica, ”enervat” de forma de senzație a celor de la Sparta Praga

Roș-albaștrii au obținut calificarea în Europa League și au început bine, cu o victorie clară, 4-1, în fața letonilor de la RFS, însă MM Stoica își aduce aminte cu amar de dezamăgirea de pe Ghencea, din meciul cu cehii de la Sparta Praga.

Gruparea pragheză impresionează în Champions League. În prima rundă, Sparta a învins cu 3-0 echipa din Austria, Red Bull Salzburg, iar la pauza meciului cu vicecampioana Germaniei, Stuttgart, scorul a fost 1-1. Kairinen a înscris golul egalizator cu o bijuterie din lovitură liberă.

Mihai Stoica e de părere că echipa sa ar fi avut o șansă bună în Liga Campionilor dacă ar fi avut mai mult noroc în meciul cu Sparta Praga de pe Ghencea. În tur, scorul a fost 1-1, însă prima repriză din București a fost una dezastruoasă pentru roș-albaștri.

„Frustrant mai e să urmărești Sparta Praga în Champions League, având încă în memorie ratările noastre, golurile lor pe care nu știu nici ei cum le-au marcat, deciziile alea… de la faultul grosolan al lui Preciado la Risto până la prelungirile fake ale danezului…

Mai și bat 3-0 echipa de Youth League a lui Salzburg, mai dă și “filandezu” golul vieții , a scris Mihai Stoica pe pagina sa personală de Facebook după ce a văzut prima repriză din Stuttgart – Sparta Praga.

Joi, roș-albaștrii vor avea parte de o nouă partidă extrem de importantă în Europa League. Bucureștenii vor juca în deplasare cu campioana Greciei, PAOK Salonic. Gruparea elenă este antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu.

Elias Charalambous: „Vom întâlni un adversar foarte greu”

Antrenorul celor de la FCSB, cipriotul Elias Charalambous, s-a plâns de programul extrem de încărcat din această perioadă. Bucureștenii sunt nevoiți să joace din 3 în 3 zile, iar jucătorii fac cu greu față. În weekend, roș-albaștrii s-au impus cu 1-0 pe terenul celor de la Sepsi.

„Înainte de meci, am schimbat opt jucători, avem meciuri în Europa. Avem puțin timp să pregătim meciul cu PAOK. În seara asta (n.r. duminică, 29 septembrie) ne întoarcem la București. Vom întâlni un adversar foarte greu”, a explicat Elias Charalambous.