Momente de panică la Universitatea Craiova – Rapid! Un spectator a avut nevoie de îngrijiri medicale, iar meciul a fost oprit

Universitatea Craiova – FC Rapid 1923 este capul de afiș al etapei cu numărul 8 din Superliga României. Partida de pe stadionul „Ion Oblemenco” a fost oprită preț de câteva minute din cauza unui spectator.

Partida dintre Universitatea Craiova și FC Rapid 1923 a fost opriț preț de câteva minute din cauza unui spectator. Istvan Kovacs a decis să cheme ambulanța pe teren, pentru a se putea acorda îngrijiri medicale.

Din informațiile FANATIK, fanul „Științei” a avut o criză de epilepsie și a avut nevoie de îngrijiri medicale specializate. La părăsirea tribunelor, spectatorul a primit un val de aplauze de susținere din partea lumii prezente.

Partida a fost oprită preț de câteva minute, lucru ce va duce cu siguranță la prelungiri suplimentare din partea centralului Istvan Kovacs. Scorul înregistrat în momentul opririi era de 1-1.

Marcatorii celor două goluri au fost Braun, în minutul 17, și Alexandru Mitriță, în minutul 34 din lovitura de pedeapsă obținută de atacantul bosniac Elvir Koljic. Penalty-ul a fost dictat în urma unei intervenții neglijente din partea lui Cristi Săpunaru.

Ambulanța sosită pe teren pentru a-l ajuta pe suporter. Sursă foto: Fanatik

Serviciile ambulanței au fost solicitate de două ori

Serviciile ambulanței au fost solicitate de două ori pe parcursul partidei dintre Universitatea Craiova și FC Rapid 1923. Mattias Käit a avut nevoie de intervenția medicilor înaintea fluierului de start.

Partida cu „Leii din Bănie” i-a oferit câteva emoții lui Marius Șumudică. Mattias Käit, anunțat titular înaintea meciului, a acuzat amețeli și a fost condus la ambulanță.

Marius Șumudică s-a văzut nevoit să intervină în primul 11, Florent Hasani fiind introdus din primul minut în locul lui Mattias Kait, lucru ce a dus cu siguranță la schimbarea planului tactic.

Dacă în cazul Rapidului, Marius Șumudică s-a văzut nevoit să facă o modificare forțată înaintea fluierului de start, Constantin Gâlcă a decis să facă în mod conștient o mutare.

Deși Ștefan Daniel Bană era anunțat titular în echipa Universității Craiova, Gâlcă a decis să-l trimită în luptă pe Ștefan Baiaram. Acest lucru s-a petrecut cu doar 30 de minute înainte ca partida să înceapă.

Bană a fost suprins încălzindu-se alături de primul 11 înainte ca modificarea să se petreacă, lucru ce face ca decizia antrenorului să fie cu atât mai suprinzătoare.