Nem is olyan nehéz összerakni egy BGA-pályázatot

Nem is olyan nehéz összerakni egy BGA-pályázatot

Elszámolási kisokost tartott csütörtök délután Tusványoson Németh Judit, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. igazgatója beszélgetőpartnerével, Kiss Róbert Richarddal a Bethlen Gábor Alap forrásai „terhére biztosított nemzetpolitikai célú kiírások pályázatairól”.

Ijesztőnek hangzik, azonban Németh Judit megnyugtatta a közönséget:

a pályázatbenyújtás egyre kevésbé bonyolult a 2023-ban bevezetett egyszerűsített elszámolással.

Ez mit is jelent? Korábban egy szakmai beszámolót kellett benyújtani, ez mellett pedig egy pénzügyi elszámolást, a különböző dokumentumokat pedig záradékolni, hitelesíteni is kellett. Ezek határideje 2023-tól változott: január 30. helyett szeptember 30-ig van idén lehetőség pályázni, november 30. pedig az elszámolás benyújtási határideje.

A leadási idő meghosszabbítása mellett az egyszerűsített elszámolással újult a BGA, vagyis

a szakmai beszámoló helyett két és fél millió forint összeghatárig nyilatkozatot kell beküldeni, ez a nyilatkozat pedig készen letölthető a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. honlapjáról.

De mire is van szükség a beszámoló elkészítéséhez? Költségtervre és projekttervre, a támogatás címének és céljának pontos meghatározására. A projekttervben szükséges bemutatni a támogatásból megvalósítani tervezett tevékenységeket, feladatokat, illetve azt, hogy azok milyen módon függnek össze a támogatási céllal, illetve azt is, hogy a pályázatnak milyen eredménye, hatása várható.

Ha a megvalósítás közben kiderül, hogy nem tudnak teljesülni a projekttervben leírt tevékenységek, módosítási kérelmet lehet benyújtani a megvalósítási időszak végéig

– emelte ki Németh Judit. Igaz ez a költségtervre is: módosítható, illetve kiegészíthető, annak függvényében, hogyan alakul a megvalósítás során a pályázat.

És hogy mennyi az annyi?

A BGA-pályázatok legfeljebb két és fél millió forint összegű pályázatok lehetnek,
a háború sújtotta ukrajnai székhelyű kezdeményezettek esetében ötmillió forint.

Németh Judit felsorolta azokat a lényeges dokumentumokat is, amelyekre szükség van a BGA-pályázatokhoz. Ilyen a már említett szakmai beszámoló, nyilatkozat a támogatás felhasználásáról, továbbá szükség van egy számlaösszesítőre is. Ezeket postai úton vagy elektronikusan is be lehet nyújtani, és készen is van a frissen sült BGA-pályázat. Az elbírálást követően természetesen még visszajelzést kap a pályázó.

Please follow and like us:
Pin Share