Nyugalom, van észszerű magyarázat a szokatlanul sok kondenzcsíkra

Nyugalom, van észszerű magyarázat a szokatlanul sok kondenzcsíkra

A repülőgépek mesterséges felhőket – kondenzcsíkokat – húznak maguk után, amelyek azért alakulnak ki, mert a tízezer méter körüli magasságban, ahol az utasszállítók közlekednek, mínusz 40–55 Celsius-fokos a hőmérséklet, és a felszínhez képest 90 százalékkal alacsonyabb a légnyomás. Ilyen körülmények között a levegő könnyen telítődik párával (vízgőzzel), és a víz szilárd tárgyakon kicsapódik.

Vasárnap azonban valamennyiünknek feltűnt, hogy

szokatlanul sokáig maradtak meg az égen ezek a kondenzcsíkok.

Nagy István meteorológus a Székelyhon megkeresésére kifejtette, ez egy ritka meteorológiai jelenséggel magyarázható.

„Szokatlanul hideg volt tízezer méter körül meg afelett, ehhez magas páratartalom társult. Ilyen esetben a túlhűtött és párával telített levegőben a legkisebb »zavar« is a víz kicsapódását váltja ki. Ilyen perturbáciot kelt például a repülőgép hajtóműve, amely tisztességes vízpára-mennyiséget juttat az égés során a levegőbe, ehhez társul a korom, amely részecskéi ködképző magvakként szolgálnak, mindezt magas hőmérsékleten.

Ha ez a dolog mondjuk mínusz 50 vagy mínusz 60 fokon és magas légnedvesség mellett történik, a pára ki fog csapódni, látható kondenzcsíkot hozva létre. Ha megfelelően magas a páratartalom, akkor igen sokáig meg tudnak maradni ezek a kondenzcsíkok. Ez most is így történt.

A tartós kondenzcsíkoknak kedvező állapotokra a fátyolfelhők jelenléte utalt, amelyek az említett időszakban tarkították az eget” – fejtette ki a szokatlan jelenség magyarázatát a Székelyhonnak Nagy István meteorológus.

Az összeesküvés-elmélet hívei azt terjesztik, hogy félni kell ezektől a csíkoktól, amelyeket ők chemtrail-nek neveznek, és szerintük az emberiség elpusztítása a céljuk. Az elmélet első, már 1996-ban felbukkant változata szerint az amerikai légierő titokzatos vegyszerekkel permetezi a lakosságot, és a jelenséget úgy lehet felismerni, hogy a gépek korábban nem látott mintázatban húznak kondenzcsíkokat az égre. A keresztező csíkokra azonban az a racionális magyarázat, hogy a földfelszínről nehéz megkülönböztetni a különböző magasságú és irányú légi folyosókat, így úgy tűnhet, mintha ugyanolyan magasságban húzták volna őket.

Please follow and like us:
Pin Share