Presa din Spania a înnebunit după eșecul lui Real Madrid cu Lille, 0-1! Ce au titrat Marca, AS și celelalte publicații importante

Real Madrid a pierdut duelul cu Lille din Franța, scor 0-1, iar presa din Spania a reacționat imediat. Ibericii au taxat echipa lui Florentino Perez după eșecul din Champions League.

Presa din Spania a reacționat dur după eșecul rușinos al celor de la Real Madrid cu Lille, scor 0-1. În etapa secundă din Champions League, starurile de pe Bernabeu nu au reușit nici măcar să scoată un punct.

Elevii lui Carlo Ancelotti au fost dominați și controlați de formația din Ligue 1, care a punctat prin Jonathan David din penalty la finalul primei reprize.

Antrenorul italian i-a introdus pe parcurs pe Luka Modric, Arda Güler și Kylian Mbappe. Dintre cei trei, turcul a fost cel mai aproape de a egala în minutul 88 printr-o lovitură de cap, însă portarul lui Lille a reușit să rețină balonul.

În urma acestui eșec, Marca, AS, Mundo Deportivo și Sport 45 au notat fiecare câte o concluzie dură a duelului din runda a 2-a a acestei ediții de Champions League.

“Naufragiu la Lille”, a scris Marca.
“Un Real Madrid dezastruos cade la Lille”, au notat cei de la Mundo Deportivo.
“Într-un meci groaznic, Real Madrid a pierdut cu Lille cu un gol din penalty”, au scris cei de la AS.
“Lille îi dă clasă lui Real Madrid în noul sezon din Champions League”, a titrat Sport.

Real Madrid a coborât în partea a doua a clasamentului grupei Champions League

Real Madrid a venit încrezătoare în acest meci, deși nu l-a avut pe Rodrygo, iar Mbappe a intrat tocmai în minutul 57. Madrilenii au început cu victorie această ediție de Champions League.

Pe Bernabeu, Los Blancos s-au impus în fața celor de la Stuttgart, scor 3-1. Golurile au fost marcate de Mbappe, Rudiger și tânărul Endrick, care miercuri seara nu a mai reușit să facă un meci bun.

După primele două etape din noul format al acestei ediții de Champions League, Real Madrid poziția 17 cu 3 puncte. Ibericii sunt cu un loc deasupra celor de la Lille și cu un loc sub rivala FC Barcelona.