Remarcații lui Gigi Becali după LASK Linz – FCSB 1-1: „Singurii care mi-au plăcut”. Cine a fost veriga slabă în prima repriză

FCSB și LASK Linz au remizat, scor 1-1, în prima manșă a play-off-ului UEFA Europa League. Echipa calificată se va decide în returul de la București, programat pe 29 august, de la ora 21:30.

Remarcații lui Gigi Becali după LASK Linz – FCSB 1-1: „Ei sunt singurii care mi-au plăcut”

După egalul obținut de echipa sa în Austria, Gigi Becali a declarat cine i s-a părut cel mai slab jucător al primei reprize și a vorbit despre remarcații din meciul cu LASK Linz.

„Ori e Alex Băluță acolo prea slab, nu pot să îmi dau seama de ce am fost atât de slabi în prima repriză. Au mai contat ei după pauză? După pauză a fost mingea numai la noi, nu au mai contat ei.

În condițiile în care Tavi Popescu nu a intrat prea bine. Singurii care mi-au plăcut au fost Florin Tănase și Baba Alhassan. Tănase a avut o fază unde putea să dea gol, dar el a dat pasă afară, trebuia să dea la Tavi.

Îl văd atacant sau numărul 10, dar, cât e Darius Olaru acolo, trebuie să joace atacant”, a declarat Gigi Becali, la Prima Sport.

Gigi Becali a fost inspirat înaintea meciului dintre LASK Linz și FCSB

Gigi Becali a fost inspirat în alegerea echipei de start a FCSB. Patronul „roș-albaștrilor” l-a titularizat pe David Miculescu pe postul de extremă stânga, așa cum anunțase după înfrângerea cu Sparta Praga, iar fostul jucător de la UTA a înscris în prelungirile primei părți.

Miculescu l-a învins pe portarul Lawal cu o lovitură de cap sub transversală, după o centrare venită din flancul drept, de la Vali Crețu.

Florin Tănase, impresionat după LASK Linz – FCSB 1-1: „Incredibil!”

După fluierul final al partidei dintre FCSB și LASK Linz, Florin Tănase a vorbit despre suporterii prezenți în Austria și s-a declarat impresionat de atmosfera de pe Raiffeisen Arena.

„Incredibil ce au făcut suporterii. Au venit foarte mulți. Le mulțumim foarte mult. Este încă o dovadă că Steaua (n.r. FCSB) este cea mai iubită echipă din România”, a declarat Florin Tănase, pentru Voyo.