Soția titularului din naționala României, mesaj emoționant înainte de meciul cu Olanda: „Au fost cele mai urâte zile ale noastre. I-am spus să câștige pentru copilul acela”

Vanessa Drăguș, soția atacantului lui Trabzonspor și al naționalei României, a povestit momentele cumplite prin care cuplul a trebuit să treacă în urmă cu un an. La aproximativ un an distanță, Vanessa i-a transmis un mesaj emoționant lui Denis Drăguș, cu doar câteva ore înainte de România – Olanda, marți, 2 iulie, ora 19:00.

Soția titularului din naționala României, mesaj emoționant înainte de meciul cu Olanda: „Au fost cele mai urâte zile ale noastre”

Vanessa a fost în tribune la România – Ucraina, scor 3-0, în prima etapă din Grupa E de la EURO 2024. La finalul meciului, Vanessa și Denis Drăguș au oferit un moment de-a dreptul emoționant. Aflată cu copilul în brațe, Vanessa a plâns în hohote în timp ce își îmbrățișa partenerul.

Soția atacantului proaspăt transferat de Trabzonspor a povestit momentele cumplite prin care familia sa a trebuit să treacă în urmă cu an de zile. Vanessa i-a transmis un mesaj emoționant lui Denis Drăguș înainte de cel mai important meci din ultimii ani pentru fotbalul românesc.

”Aseară Portugalia s-a chinuit cu Slovenia, deci orice poate fi posibil. Doamne ajută să sărbătorim victoria. Anul trecut, de ziua mea a murit bunica mea şi am înmormântat-o de ziua lui Denis, au fost cele mai urâte zile ale noastre.

„I-am să câștige pentru copilul care visa să ajungă aici”

I-am spus aseară că anul ăsta trebuie să fie cele mai frumoase zile ale noastre. I-am spus să câştige nu pentru noi sau pentru România, ci pentru copilul acela care nu visa să ajungă aici, să-l facă fericit pe acel copil”, a declarat Vanessa Drăguș, la Pro TV.

Denis Drăguș este unul dintre fotbaliștii de bază ai naționalei României la EURO 2024. Atacantul în vârstă de 24 de ani a fost titular în toate cele 3 meciuri din faza grupelor. În prima etapă cu Ucraina (3-0), Denis Drăguș a reușit să își treacă numele pe lista marcatorilor.

În înfrângerea cu Belgia (0-2), Denis Drăguș a evoluat 81 de minute, în timp ce cu Slovacia (1-1), atacantul care va împlini 25 de ani pe 6 iulie a jucat 67 de minute. În tricoul echipei naționale, Denis Drăguș a bifat 13 apariții și 3 goluri.

Vanessa Drăguș i-a transmis un mesaj emoționant lui Denis, înainte de România – Olanda la EURO 2024. Foto: Instagram @vanessadragus.

Cine o așteaptă pe România în sferturi la EURO 2024

În cazul în care va trece de Olanda, naționala României va da piept în sferturi la EURO 2024 cu învingătoarea din meciul Austria – Turcia. Confruntarea are loc marți, 2 iulie, de la ora 22:00.

Dacă îi vor elimina pe batavi din competiție, „tricolorii” vor reveni pe gazon, sâmbătă, 6 iulie, ora 22:00. Naționala României se va duela cu Austria sau Turcia pe Olympiastadion din Berlin.