UEFA Nations League, etapele 3 și 4. Programul complet al emciurilor și transmisiunilor TV. La 19:00 se joacă Letonia – Macedonia de Nord și Moldova – Andorra

UEFA Nations League se întoarce cu etapele 3 și 4 din faza grupelor. Echipe precum Franța, Italia, Anglia sau Spania își propun să adune cât mai multe puncte, pentru a-și asigura poziții avantajoase în clasament.

Live video Israel-Franța, Italia-Belgia, Spania-Danemarca, Belgia-Franța, Germania-Olanda, în etapele 3 și 4 din UEFA Nations League. România are “dublă“ cu Cipru și Lituania

Mijlocul lunii octombrie vine cu o nouă pauză internațională și, implicit, cu noi partide în care sunt implicate cele mai importante forțe ale continentului. Franța, Italia, Anglia, dar și campioana europeană, Spania, vor avea de disputat câteva dueluri foarte interesante, după ce au făcut show în etapele 1 și 2.

Setul de meciuri din aceste runde este programat să înceapă joi, 10 octombrie, iar partidele inaugurale sunt Lituania – Macedonia de Nord și Moldova – Andorra. Urmează, ulterior, să se joace meciuri și vineri, sâmbătă, duminică, luni și marți. Program full, așadar, pentru microbiști, în ciuda pauzei din campionatele naționale.

După ce au trecut fără probleme de Kosovo, 3-0 în deplasare, și Lituania, 3-1 pe teren propriu, românii antrenați de Mircea Lucescu au ocazia să obțină alte șase puncte care aproape le vor garanta câștigarea grupei. “Tricolorii“ vor juca în etapele 3 și 4 din UEFA Nations League în Cipru și contra Lituaniei, în deplasare.

Programul complet al UEFA Nations League, etapele 3 și 4

Afișul meciurilor care deschid etapele 3 și 4 din UEFA Nations League propune meciuri puțin tentante, însă de la 21:45 sunt programate dueluri mult mai interesante. Iată cum arată programul meciurilor și al transmisiunilor TV:

Joi, 10 octombrie

ora 19:00 Letonia – Macedonia de Nord (Prima Sport 3, Digisport 4)
ora 19:00 Moldova – Andorra (Prima Sport 2, Digisport 3)
ora 21:45 Israel – Franța (Prima Sport 3, Digisport 2)
ora 21:45 Italia – Belgia (Prima Sport 1, Digisport 1)
ora 21:45 Anglia – Grecia (Prima Sport 2, Digisport 3)
ora 21:45 Austria – Kazahstan (Prima Sport 5)
ora 21:45 Finlanda – Irlanda
ora 21:45 Norvegia – Slovenia (Prima Sport 4, Digisport 4)
ora 21:45 Gibraltar – San Marino

Vineri, 11 octombrie

ora 19:00 Estonia – Azerbaijan (Prima Sport 3, Digisport 3)
ora 21:45 Bosnia și Herțegovina – Germania (Prima Sport 1, Digisport 2)
ora 21:45 Ungaria – Olanda (Prima Sport 2, Digisport 3)
ora 21:45 Cehia – Albania (Prima Sport 4, Digisport 4)
ora 21:45 Islanda – Țara Galilor
ora 21:45 Ucraina – Georgia (Prima Sport 3)
ora 21:45 Slovenia – Suedia

Sâmbătă, 12 octombrie

ora 16:00 Lituania – Kosovo (Prima Sport 2, Digisport 2)
ora 19:00 Bulgaria – Luxemburg (Prima Sport 3, Digisport 4)
ora 19:00 Croația – Scoția (Prima Sport 2, Digisport 3)
ora 21:45 Polonia – Portugalia (Prima Sport 2, Digisport 2)
ora 19:00 Serbia – Elveția (Prima Sport 3, Digisport 3)
ora 21:45 Spania – Danemarca (Prima Sport 1, Digisport 1)
ora 21:45 Belarus – Irlanda de Nord (Prima Sport 4, Digisport 4)
ora 21:45 Cipru – România (Prima TV)

Duminică, 13 octombrie

ora 16:00 Kazahstan – Slovenia (Prima Sport 2, Digisport 2)
ora 19:00 Finlanda – Anglia (Prima Sport 1, Digisport 1)
ora 19:00 Armenia – Macedonia de Nord (Prima Sport 3, Digisport 3)
ora 19:00 Liechtenstein – Gibraltar
ora 19:00 Malta – Moldova (Prima Sport 2, Digisport 2)
ora 21:45 Grecia – Irlanda (Prima Sport 2, Digisport 2)
ora 21:45 Austria – Norvegia (Prima Sport 1, Digisport 1)
ora 21:45 Insulele Feroe – Letonia (Prima Sport 3, Digisport 3)

Luni, 14 octombrie

ora 19:00 Georgia – Albania (Prima Sport 1, Digisport 4)
ora 19:00 Azerbaijan – Slovacia (Digisport 2)
ora 21:45 Belgia – Franța (Prima Sport 2, Digisport 1)
ora 21:45 Bosnia și Herțegovina – Ungaria (Prima Sport 4)
ora 21:45 Germania – Olanda (Prima Sport 1, Digisport 2)
ora 21:45 Italia – Israel (Prima Sport 3, Digisport 3)
ora 21:45 Islanda – Turcia
ora 21:45 Țara Galilor – Muntenegru
ora 21:45 Ucraina – Cehia (Prima Sport 5, Digisport 4)
ora 21:45 Estonia – Suedia

Marți, 15 octombrie

ora 21:45 Elveția – Danemarca (Digisport 4)
ora 21:45 Polonia – Croația (Digisport 3)
ora 21:45 Scoția – Portugalia (Digisport 1)
ora 21:45 Spania – Serbia (Digisport 2)
ora 21:45 Belarus – Luxemburg
ora 21:45 Irlanda de Nord – Bulgaria
ora 21:45 Kosovo – Cipru
ora 21:45 Lituania – România

Clasamentul grupelor UEFA Nations League după două etape

În Liga Națiunilor, echipele sunt împărțite în patru ligi, fiecare cuprinzând un număr distinct de grupe. Iată cum arată situația în clasamentul fiecărei grupe:

Clasamentul grupelor A din UEFA Nations League. Sursa foto: Flashscore
Clasamentul grupelor B din UEFA Nations League. Sursa foto: Flashscore
Clasamentul grupelor C din UEFA Nations League. Sursa foto: Flashscore
Clasamentul grupelor D din UEFA Nations League. Sursa foto: Flashscore

Cotele la pariuri pentru cele mai importante meciuri din etapele 3 și 4 din UEFA Nations League

Pauza campionatelor naționale din Europa nu afectează în mod deosebit pariorii, care pot profita de multitudinea de meciuri din UEFA Nations League. FANATIK.ro vine în sprijinul tău cu o serie interesantă de propuneri de cote, dacă vrei să pregătești bilete pentru cele șase zile cu partide din Liga Națiunilor: