Adnan Golubovic, gafă incredibilă în partida U Cluj – Dinamo. Fanii “câinilor” au spart televizoarele la 3-3

U Cluj și Dinamo își dispută meciul din cadrul etapei a 8-a a play-out-ului din Superligă, meci pe care „roș-albii” trebuie să nu-l piardă pentru a mai spera la rămânerea pe prima scenă a fotbalului românesc și din sezonul următor.

Adnan Golubovic și-a îngropat echipa în partida cu U Cluj

Portarul clubului din Ștefan cel Mare, Adnan Golubovic, a gafat incredibil la golul doi marcat de U Cluj, gol ce se poate dovedi decisiv în salvarea de la retrogradare a lui Dinamo.

În minutul 61 al partidei de pe Cluj Arena, Golubovic a ieșit din careul de 6 metri pentru a putea reține o minge, doar că portarul lui Dinamo nu a apreciat deloc distanța și a scapăt balonul chiar în fața lui Dorinel Oancea, acesta marcând în cele din urmă cu poarta goală.

Gafa lui Golubovic a venit în urma unei partide solide din partea acestuia, portarul lui Dinamo având câteva parade incredibile, care i-au permis clubului din Ștefan cel Mare să treacă în avantaj pentru o scurtă perioadă de timp.

În minutul 15, Golubovic a reușit să rețină o minge cu capul venită de la Anselmo. Apoi, în minutul 52, același Golubovic nu i-a permis lui Daniel Popa să facă „dubla”, după ce a respins mingea acestuia în situație de 1 contra 1.

Andrei Gorcea a gafat și el în partida U Cluj – Dinamo

Andrei Gorcea, portarul lui U Cluj, a avut și el parte de o intervenție nefericită în meciul cu Dinamo, meci ce s-a disputat în cadrul etapei a 8-a din play-out-ul Superligii.

Portarul român, la fel ca și Golubovic, a vrut să iasă pe o centrare venită în 6 metri, doar că acesta nu a calculat bine distanța și l-a lăsat pe Pavicici cu poarta goală.

Până în la momentul gafei, Gorcea a avut și el parte de un meci bun. Portarul a salvat pe U Cluj în mai multe rânduri în partida cu Dinamo.

În minutul 45, chiar înainte de pauză, acesta a respins mingea lui Goncalo în corner. Portarul celor de la U Cluj a mai avut câteva intervenții în partida de pe Cluj Arena, doar că acestea au fost șterse din cauza gafei din minutul 87.

Din fericire pentru el, echipa lui Ioan Ovidiu Sabău a reușit să scoată un rezultat de egalitate, după ce Masoero a restabilit egalitatea în prelungiri cu un șut din interiorul careului.

Vezi aici gafele lui Golubovic și Gorcea din partida U Cluj – Dinamo 3-3