A szakmai rendezvény, ahol az egyetemi hallgatók bemutathatják, hogy milyen projekteken, kutatásokon dolgoztak

A szakmai rendezvény, ahol az egyetemi hallgatók bemutathatják, hogy milyen projekteken, kutatásokon dolgoztak

A több mint harmincéves múltra visszatekintő Tudományos Diákköri Konferenciát a Marosvásárhelyi Magyar Diákszövetség és a Marosvásárhelyi George Emil Palade Orvosi, Gyógyszerészeti, Tudomány és Technológiai Egyetem szervez meg évi rendszerességgel.

Erdély egyik legfontosabb tudományos diákköri fóruma idén már ETDK lett, azaz Erdélyi Tudományos Diákköri konferencia, hiszen nem csak a marosvásárhelyi orvosi és gyógyszerészeti egyetemről érkeztek dolgozatok, hanem kolozsvári egyetemekről, illetve a marosvásárhelyi Sapientiáról is.

Idén összesen 270 tudományos dolgozatot küldtek be 24 szekcióban, ebből 80 diák Magyarországról jelentkezett. Legtöbb dolgozat a kardiológia szekcióban van – mondták el az esemény szervezői a szerdai megnyitó előtt tartott sajtótájékoztatón.

A diákok nyolc hónapja szervezik a rendezvényt, amely nem csak a bemutatásra kerülő dolgozatokból áll, hanem neves külföldi szakorvosok, professzorok előadásain, az egyetemi hallgatóknak szervezett műhelymunkákon és kerekasztal-beszélgetéseken is részt vehetnek az érdeklődők.

Olyan aktuális témákat dolgoznak fel ezeken a beszélgetéseken, mint a mesterséges intelligencia szerepe a medicinában, a self-marketing, avagy az egészségügyis, mint vállalkozó, illetve a stresszkezelés az orvostanhallgatók körében.

A 31. kiadásához érkezett tudományos rendezvény a Romániai Orvosi Kamara, illetve a Romániai Gyógyszerész Kollégium által akkreditált konferenciának számít, ami azt jelenti, hogy a részvétellel az orvosi szférában 24 EMC, gyógyszerészeti szférában 24 EFC pont szerezhető. Ezek a pontok a szakmai előmenetelt jelzik – tudtuk meg a szervezőktől.

A TDK előadói között szerepel Freund Tamás neurobiológus, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, a Magyar Kutatási Hálózat (HUN- REN) Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézetének professzora, továbbá Pusztai Csaba kaposvári urológus főorvos, Tóth Szilvia belgyógyász, infektológus, a trópusi betegségek szakértője, illetve Kovács György, ortopéd sebész főorvos, aki 2002-ben megalapította a Main Klinik Frankfurt intézményt, amely Németország legnagyobb magántulajdonában levő ortopéd klinikája.

Ugyanakkor a konferencia keretében

idén is odaítélik a Pávai-emlékdíjat egy olyan diáknak, aki tudományos és diákszövetség terén is „letett valamit az asztalra”.

A díjra, amelyet tavaly hoztak létre a 2020-ban elhunyt Pávai Zoltán orvosprofesszor emlékére idén öt diákot jelöltek, közülük egyvalaki kapja meg az emlékdíjat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *