A tudomány érdekes oldalát hozta el ismét a Heuréka program Székelyudvarhelyre

A tudomány érdekes oldalát hozta el ismét a Heuréka program Székelyudvarhelyre

Összesen tizenkét projektet mutattak be a Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítvány (SZKA) programján, a Heuréka hetedik kiadásán szerda délután. A záróeseményt idén új helyszínen, az Agora Business Center termeiben látogathatták meg az érdeklődők, ahol lehetőség nyílt több területen is ismereteket, élményeket, tapasztalatokat szerezni.

Idén a tucatnyi projekt összesen mintegy 107 ezer lej érékben kapott támogatást, amelyből megvalósíthatták elképzeléseiket, álmaikat a nevező csapatok.

Minden Heuréka projekt és próbálkozás arról szól, hogy valami újat próbáljatok ki, valami újnak a lehetőségét nézzétek, valami egészen másba helyezzétek magatokat”

– szólt az eseményen jelen levő diákokhoz Csáki Rozália, az SZKA elnöke. „Ha mindig bebújunk egy nagy, okos ember árnyékába, vagy meghúzzuk magunkat, nem biztos, hogy fogunk annyit tanulni, mint amit ti megléptetek. Bemertetek lépni ebbe a projektbe, mertetek több időt fordítani rá, idejöttetek és meg is mutatjátok.

Nagyon sok olyan tapasztalatot szereztetek, ami nem csak a témátokkal kapcsolatos, hanem arról is szól, hogy hogyan kell csapatban dolgozni, hogyan kell valamit megálmodni, hogyan kell létrehozni és hogyan kell kitartani”

– összegezte az elnök az elmúlt néhány hónap munkáját, amelyet a diákok és a projektvezetők végeztek.

Tizenkét megvalósítás mutatkozott be

A művészettörténet és helytörténet világát a Bibliofil Alapítvány Kulturális Egyesület tárta a közönség elé, a Cimbora Egyesület pedig a művészeti készségek elsajátítását tűzte ki céljául. Fotóstop animációk világát a Csak-Art képzőművészeti egyesület, a 3D nyomtatás technológiáját az Egy Esély a Közösségért Egyesület mutatta be. A Székelyföld Kapuja Egyesület által agyagból készültek szebbnél szebb alkotások.

Nem maradt ki a projektek közül az iskolás korú gyermekek digitális nevelését csélzó CSÖSZ-Családokat Összehozó Szervezet sem, míg az Exar Consult Egyesület podcastkészítés fortélyait mutatta meg a diákoknak.

A környezetünk megismerését több szervezet is magára vállalta, mind-mind más, új nézőpontot hoztak: az érdeklődők csillagászati távcsővel kémlelhették az eget a Pro Scholae Zeyk Domokos Egyesület által, a fizika világában Székely Zoltán és diákjai kápráztattak el.

A környezetükért felelős és tudatos tanulók pedig a Tamási Áron Véndiák Egyesület szervezésében GeoTour elnevezésű „kincskeresést” mutattak be.

A Palló Imre Kulturális Egyesület tagjai mesefiguráikkal nyűgöztek le, Széles Ferenc pedig a virtuális valóság csodáiba kalauzolt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *