CFR Cluj, năucită de Corvinul, din Liga 2, în sferturile Cupei României. Fosta campioana a României, spulberată, ratează semifinalele

CFR Cluj a pierdut dramatic în fața Corvinul Hunedoara, echipă din Liga 2 condusă de Florin Maxim, în sferturile de finală ale Cupei României, scor 0-4. Astfel, hunedorenii s-au calificat în semifinalele Cupei României.

Corvinul Hunedoara s-a calificat în semifinalele Cupei României, după meciul cu CFR Cluj

Duelul de la Hunedoara a început cum nu se putea mai rău pentru CFR Cluj, după ce Tachtsidis a fost eliminat. Clujenii au încasat primul gol în minutul 43, când Lică a deschis scorul.

Hunedorenii au continuat să joace perfect și în repriza secundă, unde Coman, în minutul 50 și Pîrvulescu, în minutul 67, au marcat și ei. În minutele de prelungiri, Pop a reușit un gol istoric, calificând astfel Corvinul Hunedoara în semifinalele Cupei României, potrivit Eurosport.

În semifinalele Cupei României, echipa condusă de Florin Maxim se va confrunta cu câștigătoarea meciului FCU Craiova – FC Voluntari.