CS Rapid Bucureşti s-a calificat la turneul final al Cupei României

Rmag Breaking News

CS Rapid Bucureşti s-a calificat la turneul Final Four al Cupei României la handbal feminin după ce a învins-o pe SCM Gloria Buzău cu scorul de 29-23 (14-13), miercuri seara, în deplasare, în ultimul meci din sferturile de finală.

După o primă repriză echilibrată, vicecampioana României s-a desprins în partea secundă şi a câştigat fără emoţii, la o diferenţă de şase goluri.

Orlane Kanor a marcat 9 goluri pentru Rapid, iar Andjela Janjusevic a reuşit 8 goluri. Portarul Diana Ciucă a contribuit cu 11 intervenţii.

De la Gloria s-au remarcat Tamara Pal, cu 10 goluri, şi Andra Moroianu, cu 5 goluri.

Se cunosc toate echipele din careul de aşi, celelalte fiind CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud, HC Dunărea Brăila şi CSM Bucureşti, deţinătoarea trofeului.

The post CS Rapid Bucureşti s-a calificat la turneul final al Cupei României appeared first on Cotidianul RO.