FC U Craiova – FC Voluntari, live video online în sferturile Cupei României Betano, de la 18:00. Echipele de start

Corvinul Hunedoara – CFR Cluj a deschis oficial sferturile de finală ale Cupei României Betano, ediția 2023-2024. Miercuri se joacă alte două meciuri din această fază a competiției, iar joi este programată și ultima partidă.

FC U Craiova 1948 – FC Voluntari și U Cluj – Hermannstadt, live video online, în sferturile de finală ale Cupei României Betano

Cu excepția Corvinului, în sferturile Cupei participă exclusiv formații de primă ligă. Astfel, duelurile sunt unele atractive. Mai ales cele care aduc față în față echipe aflate în lupta directă pentru evitarea retrogradării.

FC U Craiova 1948 – FC Voluntari deschide ziua de miercuri. În ultima etapă din SuperLiga, FC Voluntari a trecut peste olteni în clasament. Echipa deținută de Adrian Mititelu a căzut pe locul 8 din play-out, la egalitate cu Dinamo, aflată pe poziție direct retrogradabilă.

Tot miercuri se joacă și meciul dintre U Cluj și Hermannstadt, iar joi va avea loc meciul dintre Universitatea Craiova și Oțelul Galați.

Cine transmite la TV meciurile FC U Craiova 1948 – FC Voluntari, U Cluj – Hermannstadt și Universitatea Craiova – Oțelul Galați

Ambele meciuri programate pentru miercuri, dar și partida de joi vor putea fi urmărite pe principalele canale ale televiziunilor care dețin drepturile de televizare pentru Cupa României Betano.

FC U Craiova 1948 – FC Voluntari, U Cluj – Hermannstadt și Universitatea Craiova – Oțelul Galați vor fi transmise pe Digisport 1 și Prima Sport 1. Partidele pot fi urmărite și pe FANATIK.ro în format LIVE VIDEO.

Programul meciurilor din sferturile de finală ale Cupei României Betano

Cele patru meciuri din această fază a Cupei României Betano au fost programate să se dispute pe parcursul a trei zile. Iată programul complet:

Marți, 2 aprilie

ora 19:30 Corvinul Hunedoara – CFR Cluj

Miercuri, 3 aprilie

ora 18:00 FC U Craiova 1948 – FC Voluntari (Digisport 1, Prima Sport 1)
ora 21:00 U Cluj – Hermannstadt (Digisport 1, Prima Sport 1)

Joi, 4 aprilie

ora 19:30 Universitatea Craiova – Oțelul Galați (Digisport 1, Prima Sport 1)

După ce vor se decid echipele calificate din sferturile de finală, semifinalele Cupei României Betano vor fi stabilite prin tragere la sorți.

Cote pariuri la meciurile din sferturile de finală ale Cupei României Betano

Pentru pariori, meciurile din Cupa României Betano reprezintă un excelent prilej să creeze bilete interesante la mijloc de săptămână. Iată cotele pe care aceștia pot miza:

FC U Craiova 1948 – FC Voluntari – cota pe calificarea gazdelor este 1,72, în timp ce oaspeții au 2,15 la calificare.
U Cluj – Hermannstadt – clujenii au 1,62 la calificare, în timp ce oaspeții sunt cotați cu 2,32 sa meargă în semifinale.
Universitatea Craiova – Oțelul Galați – cota pe calificarea oltenilor este 1,33, în timp ce calificarea oaspeților are cota 3,35.

Dacă la finalul celor 90 de minute regulamentare scorul este egal, se trece la câte două reprize de prelungiri, a câte 15 minute. În cazul în care egalitatea persistă, se execută lovituri de departajare.

FC U Craiova 1948 – FC Voluntari, U Cluj – Hermannstadt și Universitatea Craiova – Oțelul Galați, live stream, de la 17:30, Digisport 1, Prima Sport 1

Capul de afiș din sferturile de finală ale Cupei României Betano este Universitatea Craiova – Oțelul Galați. Totuși, și celelalte meciuri se anunță a fi cât se poate de interesante.

Câștigătoarea competiției va merge în turul 1 premilinar al Europa League și va beneficia și de un premiu consistent, în valoare de 354.000 de euro!