FCSB şi Rapid Bucureşti au terminat la egalitate, 2-2 în etapa a cincea a paly-off-ului Superligii de fotbal

Meciul dintre FCSB și Rapid s-a încheiat la egalitate sâmbătă seara, scor 2-2, în etapa a cincea din play-off-ul Superligii.

FCSB a deschis scorul prin Darius Olaru (10). Rapid a întors scorul în decurs de cinci minute, prin golurile lui Ermal Krasniqi (12) şi Albion Rrahmani (16).

FCSB a egalat prin Alexandru Băluţă (57), la şutul-centrare al lui Risto Radunovic.

Fiecare echipă a avut câte un gol anulat în prima repriză, gazdele la Florinel Coman (3), iar Rapid la Florent Hasani (21), ambele pentru ofsaid.