Látszani fog az iskolán a három és fél millió eurós beruházás

Látszani fog az iskolán a három és fél millió eurós beruházás

Noha a tűz- és műemlékvédelmi engedélyek megszerzésének elhúzódása miatt közel egy év késéssel indultak el a munkálatok, a kivitelező mostanra behozta a lemaradást, az igazgató elégedett a munkatempóval.

„Pirosban áll a mechanikai tanműhely épülete, újracserepezték a teljes iskolát, belül falig le van kaparva a vakolat, kiöntötték a betonaljzatokat, szerelik a villanyvezetékeket és a gázhálózatot. A főtér felőli bejáratnál elkészült a víztározó medence, folyamatban van a víz- és szennyvízelvezető aknák kialakítása, az épület szigetelést is elkezdték, ugyanakkor a pincében és a padlástérben is dolgoznak” – számolt be lapunknak Constantinescu Herman.

A Regionális Operatív Program (POR) keretében finanszírozott,

három és fél millió eurós beruházás az iskola külső-belső felújítása mellett a tantermek korszerű, a szakoktatáshoz szükséges eszközökkel való felszerelését is magában foglalja.

Az intézmény vezetője bízik benne, hogy a teljes felújítás jövő tavaszra elkészül. „A kivitelező több fronton dolgozik, így nagyon jól halad.

Reméljük, hogy a terveknek megfelelően, 2025 áprilisára befejeződik a munkálat”

– tájékoztatott az igazgató.

A felújítás ideje alatt az osztályok többsége a Gábor Áron Szakközépiskolában, valamint a Bod Péter Tanítóképzőben kapott helyet, ugyanakkor

négy osztály diákjai továbbra is az Apor Péter iskolában tanulnak

– tudtuk meg az iskolaigazgatótól. Hozzátette, amennyiben a Vackor óvoda átköltözik a tanítóképző udvarán felépült új épületbe, további osztályokat vihetnek át a Gábor Áron iskolába.

Jelentős értékű pályázatokat nyertek

Az iskola pályázati forrásokat is igyekszik bevonni az intézmény fejlesztése érdekében. Kovászna megyéből egyedüliként nyertek támogatást az Országos Helyreállítási Alapból finanszírozott, a mezőgazdasági szakközépiskolák infrastruktúrájának fejlesztését célzó programban. A Vidéki Beruházások Finanszírozási Ügynöksége (AFIR) által kiírt pályázatra az ország 76 szakközépiskolája jelentkezett, amelyek közül 62 részesül

a legfeljebb 650 ezer euró értékű, önrész nélküli finanszírozásban.

„A szerződést az elkövetkező időszakban írjuk alá, ezúton is köszönjük a Kézdivásárhelyi Polgármesteri Hivatalnak az engedélyek megszerzésében nyújtott segítséget” – tette hozzá Constantinescu Herman.

A végéhez közeledik a 2018 őszén elindított ROSE-program is, amely révén az iskola 688 ezer lejt nyert az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Banktól az iskolaelhagyás csökkentése és az érettségi vizsgán való átmentési arány növelése érdekében.

Új padokkal, okostáblákkal, laptopokkal szereltük fel a termeket,

a tanárok pedig felkészítőket tartottak az érettségi előtt álló osztályoknak, és voltak évek, amikor érződött ennek a hatása” – számolt be az igazgató.

A diákok fejlesztését szolgálja az az Erasmus+ pályázat is, amely révén 16 tanulónak nyújtanak lehetőséget arra, hogy a nyáron Görögországban szerezzenek szakmai tapasztalatot. A kéthetes programban pincér/felszolgáló, valamint turisztikai dolgozó szakmában tanuló diákok vehetnek részt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *