Liverpool a fost eliminată din Europa League, după meciul cu Atalanta, scor 3-1

Liverpool a fost eliminată joi seara, 18 aprilie, din Europa League, după partida cu Atalanta, scor 3-1. Acum, tabloul semifinalelor competiției este complet, iar italienii se vor confrunta cu Benfica sau Olympique Marseille, în timp ce AS Roma o va înfrunta pe Bayer Leverkusen.

Liverpool, eliminată din Europa League

Liverpool nu a reușit să întoarcă victoria din tur a italienilor, fiind astfel eliminată din Europa League. Atalanta a deschis scorul în minutul 7, prin Mohamed Salah.

În repriza secundă, Liverpool nu a reușit să se impună formației italiene, iar meciul s-a încheiat cu scorul de 3-1 la general în favoarea echipei lui Gian Piero Gasperini. În semifinale, Atalanta se va confrunta cu învingătoarea duelului dintre Benfica și Marseile, scrie Eurosport.