”Pentru mine, a fost cel mai bun de pe teren”. Jucătorul care l-a impresionat pe Angelescu la Rapid – CFR 2-2

Giuleștenii au fost conduși cu 0-1 și 1-2, dar au avut puterea să revină de fiecare dată, a doua oară chiar în ultimul minut de prelungire. Chiar dacă bucuria a fost mare, trupa lui Neil Lennon nu are încă victorie în acest început de sezon.

Victor Angelescu a remarcat un jucător la Rapid – CFR 2-2

Intrat prin telefon la cea mai recentă ediție a emisiunii FANATIK SUPERLIGA, acționarul minoritar Victor Angelescu a precizat că jucătorul care l-a impresionat în partida Rapid – CFR 2-2 a fost fundașul central Cristian Ignat.

”Pentru mine, Ignat a fost cel mai bun de pe teren. Mi s-a părut că a jucat fără greșeală, a câștigat cele mai multe dueluri aeriene, a jucat bine și cu mingea la picior, a avut și tupeu, a tras la poartă, a avut ocazii.

Este un jucător cu personalitate, îl cunosc pentru că l-am adus din ligile inferioare și chiar mă bucur că a făcut un meci bun. Nu e prima oară când joacă și face un meci bun și sper să joace cât mai mult în acest sezon.

A fost adus la juniori odată cu Rareș Ilie, cu Finica și cu alți jucători, dar cei trei au prins minute la prima echipă. Rămâne să demonstreze, e doar primul lui meci ca titular în acest sezon”, a declarat Angelescu.

Ce l-a nemulțumit la jocul cu CFR Cluj

Oficialul rapidist s-a arătat mulțumit de punctul scos în minutele de prelungire ale întâlnirii cu CFR Cluj, deși a recunoscut că jocul echipei din prima repriză nu s-a ridicat la nivelul așteptărilor.

”N-ai cum să fii nemulțumit dacă egalezi la ultima fază. Am dat gol în ultimul minut, vă dați seama că m-am bucurat, e bine că am scos un punct într-un derby, într-un meci echilibrat.

Prima repriză nu a fost una foarte bună, a fost una echilibrată, dar cred că toată lumea se aștepta la mai mult. A doua repriză mi s-a părut una bună. Ne-am creat ocazii, am marcat de două ori, chiar dacă a doua oară în ultimul minut, și pe lângă am mai avut două ocazii mari.

Mi se pare că am arătat mai bine în a doua repriză și cumva diferit de jocul cu UTA când am avut o primă repriză bună și a doua mai slabă”, a spus Victor Angelescu, la FANATIK SUPERLIGA.

Remarcatul lui Angelescu la derby-ul Rapid – CFR 2-2