Răzvan Lucescu, seară cu ghinion: A luat gol în minutul 120+9 și a pierdut la loviturile de departajare

Echipa PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a ratat, miercuri, calificarea în finala Cupei Greciei, fiind eliminată în semifinale de Panathinaikos, la lovituri de departajare.

Despotov a ratat a cincea lovitură de departajare

În tur, în data de 14 februarie, scorul a fost 1-0 pentru Panathinaikos. Miercuri seară, în returul de pe terenul formaţiei Panathinaikos, PAOK a dat gol în minutul 72 prin Zivkovic și meciul a intrat în prelungiri.

PAOK a făcut 2-0 după reușita lui Keziora (minutul 105), dar Panathinaikos a marcat în minutul 120+9 (prin Limions) golul care a trimis partida la lovituri de departajare.

La loviturile de departajare, scorul a fost 6-5 pentru Panathinaikos, după nu mai puțin de 18 penaltyuri executate. Panathinaikos a ratat prima și PAOK a avut șansa de a închide meciul, dar Despotov a ratat a cincea lovitură de departajare.

În ultimul act al competiţiei, Panathinaikos va întâlni câştigătoarea semifinalei dintre Panetolikos şi Aris, scor 1-0 pentru Aris în tur. Returul va avea loc la 6 martie, potrivit Ziare.