Scandal cât casa, după golul care a dus Franța în finala CE de handbal masculin: „E neregulamentar! Ar fi trebuit să revadă faza”

Franța a învins Suedia, scor 34-30, după reprizele de prelungire, și s-a calificat în finala Campionatului European de handbal masculin. Golul marcat de Elohim Prandi în ultima secundă a timpului regulamentar este aprig contestat de nordici!
A doua finalistă va fi stabilită astăzi, de la ora 21:30, dintre Germania și Danemarca. Meciul va fi liveTEXT pe GSP.ro.
Suedia a revenit fantastic în repriza secundă a semifinalei cu Franța. Conducea 27-26 în ultima secundă. …