Seară nebună în Champions League. Real Madrid – Manchester City, scor 3-3, și Arsenal – Bayern, scor 2-2

Unul dintre meciurile serii din sferturile de finală UEFA Champions League dintre Real Madrid – Manchester City s-a încheiat la egalitate, scor 3-3.

Tot în sferturile de finală ale UEFA Champions League, Arsenal a terminat la egalitate, scor 2-2, cu Bayern Munchen.

Începutul sferturilor de finală UEFA Champions League, plin de emoții și goluri

Meciul dintre Real Madrid și Manchester City, care s-a jucat pe Santiago Bernabeu, s-a încheiat cu scor 3-3, iar meciul dintre Arsenal și Bayern Munchen, care s-a jucat pe Emirates, s-a încheiat cu scor 2-2.

Manchester City a avut parte de un început de-a dreptul surprinzător, prin Bernando Silva, care a marcat în minutul doi. Ulterior, Ruben Dias a marcat în propria poartă, în minutul 12. Două minute mai târziu, Vinicius a dus-o pe Real în avantaj.

Manchester City a reușit să marcheze în repriza secundă de două ori într-un interval scurt, de cinci minute, prin Phil Foden și Josko Gvardiol, scorul final fiind stabilit de Federico Valverde, cu golul marcat în minutul 79, scrie digisport.ro.

— Real Madrid C.F. (@realmadrid) April 9, 2024

Pe Emirates, Arsenal a deschis scorul prin Bukayo Saka, însă nu s-a putut bucura prea mult timp de avantaj, pentru că Leon Goretzka a dus scorul la 1-1. Ulterior, Bayern a înscris prin Kane, ajungând în avantaj. În repriza secundă, Arsenal a înscris din nou, prin Trossard, iar meciul s-a încheiat 2-2.

Real Madrid și Manchester City s-au întâlnit pentru al treilea sezon la rând în UEFA Champions League, în timp ce Arsenal a primit vizita celor de la Bayern pentru prima oară după șapte ani, scrie Eurosport.

🥵 #UCL pic.twitter.com/bvPnVpHf6N

— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) April 9, 2024

Miercuri seara, 10 aprilie, sunt programate meciurile Atletico Madrid – Borussia Dortmund și PSG – Barcelona.