Teles l-a umplut de sânge pe Dan Nistor în Oțelul – U Cluj 1-0! Decizie incredibilă a lui Rareș Vidican. Medicii au intervenit de urgență. Video

Oțelul Galați a câștigat la limită duelul de pe teren propriu cu U Cluj, scor 1-0, în etapa a 5-a din play-out-ul SuperLigii. Finalul meciului a fost umbrit de un moment tensionat. Teles l-a lovit cu piciorul în față pe Dan Nisto, care a căzut pe gazon. Instantaneu, lui Dan Nistor a început să-i curgă sânge din nas.

Teles a încercat să joace o minge țopăită în jumătatea adversă, însă Dan Nistor a fost primul la minge și a încercat să lovească mingea cu capul. Fotbalistul portughez de la Oțelul l-a lovit cu piciorul direct în figură pe Dan Nistor.

„Veteranul” de la U Cluj s-a prăbușit pe gazon și a fost umplut de sânge de adversar. Medicii au intervenit imediat pe teren pentru a-i acorda îngrijiri medicale lui Dan Nistor. Deși lovitura a fost intensă, Rareș Vidican a luat o decizie incredibilă.

„Centralul” meciului de la Galați i-a acordat doar cartonaș galben lui Teles, care a scăpat fără să fie eliminat. VEZI VIDEO AICI. Mijlocașul lusitan a fost introdus în repriza secundă de Dorinel Munteanu în locul lui Alexandru Pop.

Dan Nistor a căzut din nou după intervenția medicilor

Dan Nistor s-a ridicat, iar jocul a fost reluat, însă după doar câteva momente mijlocașul lui U Cluj a căzut din nou pe gazon. Medicii au intervenit din nou speriați și i-au acordat îngrijiri medicale. De asemenea, ambulanța a apărut pe teren.

Medicii i-au aplicat un bandaj în zona nasului lui Dan Nistor pentru a opri sângerarea. Fotbalistul în vârstă de 35 de ani a fost condus la marginea terenului. Oțelul s-a impus la limită, scor 1-0 și a urcat pe primul loc în play-out cu 30 de puncte.

Dan Nistor a fost lovit dur în față de către un adversar în Oțelul – U Cluj 1-0. Ce decizie a luat arbitrul. Foto: sport.pictures.eu.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Frederic în minutul 40. Fotbalistul portughez a fost eliminat în finalul meciului pentru cumul de cartonașe galbene. Frederic a fost avertizat de Rareș Vidican în minutele 76 și 87.

Oțelul, lider în play-out-ul SuperLigii

Oțelul Galați traversează o formă de senzație. Echipa lui Dorinel Munteanu are o serie pozitivă de 7 meciuri consecutive fără înfrângere. După calificarea în finala Cupei României Betano, moldovenii au urcat pe primul loc în play-out.

În următoarea etapă, Oțelul o înfruntă pe UTA Arad în deplasare. Echipa lui Dorinel Munteanu are două puncte în clasament peste Hermannstadt și 3 peste UTA Arad. Trupa lui Mircea Rednic are un meci în minus.