Újra ismertetik a Borbolyék elleni vádakat

Újra ismertetik a Borbolyék elleni vádakat

A Maros Megyei Törvényszéken hétfőn tartották a per soron következő tárgyalását, ahol ismét napirendre került a több mint tíz évvel ezelőtti változathoz képest módosított vádirat kérdése, amelyből néhány olyan rész hiányzott, amelyekre eddig a vádat képviselő Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) hivatkozott, viszont helyettük újak jelentek meg. Miután ezeket a változtatásokat a védőügyvédek elsősorban eljárásjogi szempontból már korábban kifogásolták, illetve a bíró rájött, hogy nem közölte a vádlottakkal a vádhatóság által megfogalmazott korábbi pontosításokat,

úgy határoztak, a vádakat újból ismertetni kell a vádlottakkal, a pontosításokkal együtt

– számolt be érdeklődésünkre Sergiu Bogdan, Borboly Csaba ügyvédje.

Ezért halasztást rendeltek el, és a vádpontok ismertetésére a következő tárgyalási időpontban, júniusban kerül sor. Tavaly novemberben Borboly ügyvédje azt kérte, a vádhatóság részletezze a vádlottakkal szemben felhozott vádak kapcsán, hogy milyen jogszabályi előírásokat sértettek meg, mert egyesek már nem érvényesek, mások hibásan jelennek meg.

A DNA 2013-ban vádolta meg a Hargita megyei önkormányzat elnökét, Borboly Csabát közérdek ellen elkövetett többrendbeli hivatali visszaéléssel, magánokirat-hamisításra való többrendbeli felbujtással, hamisított közokirat felhasználására való felbujtással, közokirat-hamisítással, illetve rágalmazó feljelentéssel. Vele együtt további tizenkét személyt küldtek a vádlottak padjára.

A vádhatóság szerint a vádlottak két megyei út – a Felsőboldogfalvától Erdővidékre vezető 131-es és a Csíkrákost Lóvésszel összekötő 124-es – egy-egy szakaszának felújítása során több mint 4,8 millió lejjel károsították meg Hargita megyét.

A vádlottak közül három személy még 2015-ben, egyszerűsített eljárás során elismerte bűnrészességét: őket felfüggesztett szabadságvesztésre ítélték, a többiek ártatlannak vallották magukat, a vád állításait pedig a védelem folyamatosan cáfolta.

A per a Hargita Megyei Törvényszéken kezdődött, de mivel időközben bizonyítást nyert, hogy az ottani tárgyalásokat nem korrupciós ügyekre szakosított bírák vezették, az ott lefolytatott összes eljárás érvényét veszítette, és mindent elölről kellett kezdeni a Maros Megyei Törvényszéken.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *