Atacul bulgărilor de zăpadă. Un meci din liga a treia germană de fotbal, întrerupt după ce fanii l-au luat la țintă pe arbitrul asistent | FOTO

Meciul de fotbal din liga a treia din Germania, dintre VfB Luebeck și Waldhof Mannheim, disputat sâmbătă, 20 ianuarie, a fost întrerupt în repriza a doua timp de câteva minute, după ce fanii au aruncat din tribune cu bulgări de zăpadă, lovindu-l pe unul dintre arbitrii asistenți, informează Reuters.

Meciul a fost întrerupt timp de aproximativ 12 minute după ce fanii echipei din Luebeck au aruncat cu bulgări de zăpadă pe teren în minutul 68, unul dintre ei lovindu-l direct pe arbitrul asistent.

Le match de 3. Liga entre VfB Lübeck et Waldhof Mannheim (2-1) a été interrompu un long moment.Des spectateurs ont balancé une boule de neige sur l’arbitre de touche et l’arbitre central a renvoyé tout le monde aux vestiaires avant de finalement reprendre la match pic.twitter.com/0JKexEYRNQ

— Horizon Bundesliga (@BuLi_Benny) January 20, 2024

Crainicul stadionului și jucătorii i-au îndemnat pe suporteri să se calmeze, iar arbitrul Nico Fuchs le-a cerut ulterior jucătorilor să revină pe teren pentru a relua jocul.

Luebeck s-a impus cu 2-1.

Germania se confruntă cu un val de frig, cu ninsori şi temperaturi scăzute în ultimele zile.