Autorul gestului incalificabil din FC Botoșani – Sepsi și-a prezentat scuze public: „Îmi asum consecințele! Nimic nu justifică manifestarea mea”

Eduard Florescu (26 de ani) a avut o criză de nervi în minutul 76 al meciului FC Botoșani – Sepsi Sf. Gheorghe, încheiat 2-1 în favoarea oaspeților, în momentul în care antrenorul Bogdan Andone l-a înlocuit.
Condusă cu 2-0, FC Botoșani a irosit ocazii rarisime în repriza secundă a meciului cu Sepsi. Cea mai mare a venit în minutul 63, când golgheterul Eduard Florescu a executat slab o lovitură de la 11 metri și i-a permis lui Dinu Moldovan să intervină.