Corvinul Hunedoara – CFR Cluj 4-0, în sferturile Cupei României Betano. Umilință totală pentru echipa lui Adrian Mutu

Ziua de 2 aprilie vine cu un eveniment special pentru orașul Hunedoara și pentru fanii legendarului club din localitate. Corvinul Hunedoara – CFR Cluj se joacă de la 19:30 în sferturile de finală ale Cupei României Betano.

Corvinul Hunedoara – CFR Cluj, live video online, în sferturile de finală ale Cupei României Betano

Pentru a ajunge în sferturile de finală ale competiției, Corvinul le-a învins în grupa A pe Chindia Târgoviște (2-0), Sepsi Sf. Gheorghe (1-0) și Progresul Pecica (6-0).

CFR Cluj s-a calificat după ce a făcut cinci puncte în grupa B, pe care a încheiat-o pe locul 2. Ardelenii au câștigat cu 3-1 la Alexandria și au obținut două remize, 1-1 în deplasare cu U Cluj și 0-0 pe terenul Rapidului.

Meciul Corvinul Hunedoara – CFR Cluj, din sferturi, se dispută într-o singură manșă, pe stadionul “Michael Klein“, din Hunedoara. Se anunță o prezență excelentă în tribune. 12.500 de oameni vor asista la meci. Printre ei, și Mircea Lucescu, Ioan Andone sau Mircea Rednic.

Cine transmite la TV partida Corvinul Hunedoara – CFR Cluj

Meciul dintre Corvinul Hunedoara, echipă antrenată de Florin Maxim, și ardelenii aflați pe locul trei în SuperLiga, va fi transmis la televizor.

Partida poate fi urmărită pe canalele Digisport 1 și Prima Sport 1. În plus, puteți viziona meciul în format LIVE VIDEO și pe FANATIK.ro.

Programul sferturilor Cupei României Betano

Partida de la Hunedoara este singurul meci al zilei, din sferturile de finală ale Cupei României Betano. Iată cum arată programul complet al acestei faze a competiției!

Marți, 2 aprilie

ora 19:30 Corvinul Hunedoara – CFR Cluj (Digisport 1, Prima Sport 1)

Miercuri, 3 aprilie

ora 18:00 FC U Craiova 1948 – FC Voluntari (Digisport 1, Prima Sport 1)
ora 21:00 U Cluj – Hermannstadt (Digisport 1, Prima Sport 1)

Joi, 4 aprilie

ora 19:30 Universitatea Craiova – Oțelul Galați (Digisport 1, Prima Sport 1)

Cote pariuri la meciul Corvinul Hunedoara – CFR Cluj

Oaspeții sunt favoriți la obținerea victoriei la capătul celor 90 de minute. Cota pe 2 solist este 1,40. Remiza are cota 4,65, în timp ce 1 solist este cotat cu 8,25.

Pentru calificarea gazdelor în semifinale, cota este 4,90. Calificarea echipei lui Adrian Mutu, cel care visează la câștigarea trofeului, este cotată cu 1,18.

Corvinul Hunedoara – CFR Cluj, live stream, 19:30, Digisport 1, Prima Sport 1

Miza meciului este uriașă pentru ambele cluburi. Corvinul Hunedoara se află pe locul 3 în play-off-ul Ligii 2, însă nu are drept de promovare. Hunedorenii visează la premiul de 354.000 de euro oferit câștigătoarei competiției sau măcar la cei 114.000 de euro care vor reveni finalistei.

Ardelenii lui Adrian Mutu nu sunt deloc siguri de o calificare în Europa, din campionat. Ei sunt pe locul 3 actualmente, poziție care asigură calificarea la barajul pentru Conference League. Câștigarea Cupei României Betano le-ar permite să meargă direct în turul 1 preliminar al Europa League.