Dan Petrescu e în pericol să rateze calificarea, după pasul greșit în prima manșă a „sferturilor” Ligii Campionilor Asiei » „Am primit gol la singura eroare”

Dan Petrescu (56 de ani), antrenorul lui Jeonbuk Motors, a fost egalat, marți, pe teren propriu spre finalul meciului cu Ulsan (1-1), în turul „sferturilor” Ligii Campionilor Asiei. La 1-0, gazdele au ratat un penalty și semifinalista din duelul sud-coreean se va decide pe 12 martie, începând cu ora 12:00.
Dan Petrescu rămâne neînvins în meciuri oficiale în 2024, dar ultimul rezultat obținut astăzi cu Ulsan, 1-1 acasă, nu este de natură să-l încânte. …