Dinamo Bucureşti, fără drept de apel în fața FC Hermannstadt

Rmag Breaking News

FC Hermannstadt a învins-o fără drept de apel pe Dinamo Bucureşti cu scorul de 3-0 (3-0), duminică seara, pe teren propriu, într-un meci din prima etapă a fazei play-out a Superligii de fotbal.

Sibienii au avut un final remarcabil de primă repriză, înscriind cele trei goluri într-un interval de opt minute, prin Ionuţ Stoica (38), Raul Opruţ (41) şi Cristian Neguţ (45).

La gazde a revenit în acest meci mijlocaşul Dragoş Iancu, intrat pe teren în min. 85, după ce a suferit o fractură la picior în data de 24 septembrie, într-un meci Petrolul – FC Hermannstadt.

Dinamo venea după două victorii şi un egal.

Sibienii au pierdut un singur meci acasă în acest sezon, în prima etapă.

În sezonul regulat, cele două echipe şi-au împărţit victoriile, FC Hermannstadt cu 4-0 acasă, iar Dinamo cu 1-0.

AFC Hermannstadt – Dinamo Bucureşti 3-0 (3-0), Stadion Municipal – Sibiu
Au marcat:
 Ionuţ Stoica (38), Raul Opruţ (41), Cristian Neguţ (45).
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: George Florin Neacşu (Câmpulung Muscel), Adrian Vornicu (Iaşi); al patrulea oficial: Iulian Dima (Bucureşti)
Arbitru video: Rareş George Vidican (Satu Mare); arbitru asistent video: Cosmin Vatamanu (Bucureşti)
Observatori: Marian Salomir (Cluj-Napoca) – CCA, Octavian Goga (Braşov) – LPF

The post Dinamo Bucureşti, fără drept de apel în fața FC Hermannstadt appeared first on Cotidianul RO.