Fazele controversate de la FCSB – Rapid, analizate la Spotlight. „Sigur a fost VAR la meciul ăsta?”

În cea mai recentă ediție a emisiunii SPOTLIGHT SUPERLIGA, Alin Grigore, alături de Augustin Călin, a analizat fazele controversate din meciul FCSB – Rapid, scor 2-2.

Alin Grigore a analizat fazele controversate din FCSB – Rapid, scor 2-2. Gazda show-ului SPOTLIGHT SUPERLIGA a discutat despre momentele tensionate din derby cu antrenorul Augustin Călin.

Cei doi au luat fiecare fază importantă în parte și au analizat-o până la cel mai mic detaliu. În unele cazuri, Alin Grigore și Augustin Călin l-au contrazis pe Cristi Balaj, specialistul FANATIK în arbitraj.

“În minutul 23 a marcat Hasani pentru 3-1, dar golul a fost anulat pentru că Rrahmani se afla pe traiectoria balonului. Marius Avram a susținut că nu a fost ofsaid.

Dar Cristi Balaj, specialistul FANATIK în arbitraj l-a contrazis. Chiar și președintele CCA, Kyros Vassaras, a spus că a fost ofsaid”, a fost prima situație analizată de gazda show-ului.

“Din ce știu și eu, în această situație este ofsaid. E pe traiectoria mingii și influențează. Scandal poate să fie că au avut penalty și nu s-a dat sau că a ieșit mingea din teren la golul doi”, a spus Augustin Călin.

A ieșit sau nu mingea la golul doi al FCSB-ului?

“În minutul 57, chiar am fost live acolo și eram pe traiectoria liniei de unde a centrat Olaru la golul lui Băluță. Eu am văzut-o ca fiind din afară.

Acum dacă mă uit în captura din stânga o văd afară, dar în cea din dreapta apare că este pe linie. La această fază, Cristi Balaj nu a putut să dea un punct de vedere clar. Este o fază extrem de dificilă”, a spus Alin Grigore la SPOTLIGHT SUPERLIGA.

“Cum poți explica asta? Captura din dreapta poate să fie fake. Păi nu are logică. Am văzut și eu la televizor și spun că mingea a ieșit afară.

A mai fost o fază asemănătoare la Campionatul Mondial din Qatar la un meci al Japoniei. Trebuia VAR 100%. Dar a fost VAR la meciul ăsta? Pentru că nu s-a dus nimeni la VAR.

Asta nu are cum să nu fie verificată la VAR, pentru că pentru faze de acest fel a fost creat. Pentru fazele controversate. Nu pentru un fault la jumătatea terenului care nu arată nimic”, mai spus invitatul special de la SPOTLIGHT SUPERLIGA.

“Nu a fost penalty la Radunovic”

“În minutul 80, Radunovic intervine la Funsho, blochează mingea și rapidiștii cer penalty. Au cerut și după meci, probabil și acum cer penalty. Aici Cristi Balaj a spus că este penalty. Eu nu am cursuri de arbitru, dar încerc cumva să îl contrazic. De ce?

Pentru că vedem în captura din stânga contact la minge. Și în a doua captură a sărit mingea. Aici Radunovic a pus contră la minge, nu a fost contact”, a mai spus Alin Grigore la finalul analizei fazelor controversate din FCSB – Rapid, scor 2-2.

Analiza fazelor controversate din FCSB – Rapid 2-2