Glumă virală după eliminarea lui Inter din Liga Campionilor. Lautaro Martinez a fost ironizat cu o melodie celebră (VIDEO)

Inter Milano a fost eliminată de Atletico Madrid din Liga Campionilor, iar principalul atacant al formației italiene, Lautaro Martinez, a fost ironizat pentru modul în care a executat penalty-ul.

Inter, eliminată de Atletico din Liga Campionilor

Inter este lider autoritar în campionatul Italiei și era favorită în dubla cu Atletico, pe care o învinsese cu 1-0 și o dominase categoric în manșa de la Milano.

Tot echipa lui Simone Inzaghi a marcat în prima și în returul de la Madrid, dar Atletico a egalat rapid și a împins confruntarea în prelungiri prin reușita lui Depay din minutul 87.

Scorul a rămas 2-1 până la finalul celor 120 de minute, așa că s-a trecut la loviturile de departajare. Dacă de la Atletico a ratat doar Saul Niguez, de la Inter au ratat nu mai puțin de trei fotbaliști, iar echipa italiană, finalistă a ediției trecute, s-a văzut eliminată din Liga Campionilor.

Lautaro Martinez, ținta ironiilor

Ultima ratare i-a aparținut argentinianului Lautaro Martinez, care a trimis mingea mult peste poarta lui Oblak. Atacantul a fost ținta ironiilor în mediul online, iar glumele au devenit virale.