Gyermeksereg énekelt a Mikó-vár előtt, Petőfire és március 15-re emlékezve

Gyermeksereg énekelt a Mikó-vár előtt, Petőfire és március 15-re emlékezve

Isten, áldd meg a magyart, jó kedvvel, bőséggel, nyújts feléje védő kart, ha küzd ellenséggel; bal sors akit régen tép, hozz rá víg esztendőt, megbűnhődte már e nép a múltat s jövendőt! – együtt énekelte a csíkszeredai Vár téren összegyűlt ünneplő közösség a magyar himnuszt, a március 15-ei ünnepség kezdetén. A méltóságát az eseménynek tovább emelte a Petőfi Sándor Általános Iskola alsó tagozatos kórusának előadása. Ezt követően ünnepi beszédek következtek.

Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere arról beszélt, azt szereti a legjobban Csíkszeredában, hogy makacsul ragaszkodik hagyományaihoz, de közben nyitott az innovációra és az újdonságra.

Számomra ezt jelenti a szabadság! Hogy minden nehézség és megszorítás ellenére itt voltunk, itt vagyunk és itt leszünk!

– fogalmazott. Hozzátette, élettel tele van a város, hiszen évről évre egyre több az Ezer Székely Leány Napján a viseletbe öltözött fiatal, és ezen az ünnepen is sok viseletbe öltözött lakost lát. Ráadásul itt van közel száz gyerek, aki énekel a Mikó-vár előtt, Petőfire és március 15-re emlékezve – mondta.

Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke is felszólalt.

„A harc mindig meghozta az eredményét, ha nem azonnal, akkor később, de a kitartó küzdelem és a következetes kiállás az értékeink mellett soha nem volt hiábavaló. Az 1848-49-es harc után is hosszú évek kitartó és következetes politikai küzdelmeire volt szükség, mire 1867-ben győzelemre jutottak a forradalom vívmányai, de az eredmény így nem maradt el” – fogalmazott.

Orbán Viktor üzenetét Beke Mihály András csíkszeredai első beosztott konzul tolmácsolta az ünneplőknek.

A történelmi egyházak áldása és közös ima is elhangzott.

A megemlékezés fényét emelte a Csíki Játékszín színművészeinek szavalata és éneke, valamint a Hargita Nemzeti Székely Népi együttes rövid produkciója.

Örömhangulattal egészítette ki az ünnepet a gyermekek önfeledt, zsibongó játéka, amely betöltötte a Mikó-vár előtti teret. A megemlékezés a Petőfi Sándor- és Nicolae Bălcescu-szobrok koszorúzásával ért véget.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *