Meciul dintre Farul și Sepsi, întrerupt din cauza scandărilor xenofobe

Meciul dintre Farul și Sepsi OSK a fost întrerupt în minutul 42, după ce galeria gazdelor a scandat mesaje xenofobe! După aproximativ două minute, jocul a fost reluat, potrivit gsp.ro.

După minutul 35, galeria gazdelor a început să scandeze lozinci xenofobe la adresa oaspeților. În minutul 42, „centralul” Adrian Viorel Cojocaru a întrerupt partida, ultrașii scandând necontenit cuvinte greu de reprodus: „Ale-ale, ale-ale / Să-ți dăm la **** bozgore!”.

La rândul său, crainicul arenei i-a avertizat pe spectatori în două rânduri să înceteze, dar nu s-a întâmplat.

La două minute distanță, „centralul” a reluat jocul, după ce galeria a schimbat repertoriul, scandând în schimb „România, România”, „Libertate pentru suporteri” sau înjurând Federația Română de Fotbal.

Farul a pierdut meciul cu Sepsi OSK, scor 0-3. Elevii lui Hagi aveau nevoie de victorie, pentru a fi în continuare în lupta pentru un loc pe podium și, implicit, participarea în cupele europene.