Oțelul Galați, în finala Cupei României, după meciul cu Universitatea Cluj, scor 2-1

Oțelul Galați s-a calificat în finala Cupei României, după meciul cu Universitatea Cluj, scor 2-1, pe teren propriu.

Oțelul Galați s-a calificat în finala Cupei României

Oțelul Galați au deschis scorul prin Cisse, care a înscris cu o lovitură de cap din șapte metri din centrarea lui Bodișteanu.

În minutul 23, Adăscăliței a fost avertizat și a primit cartonaș galben.

În minutul 45+1, Universitatea Cluj a înscris primul gol prin Dan Nistor, care a marcat din penalty.

La finalul reprizei a doua, Alex Chipciu a introdus bila în propria poartă, Oțelul Galați reușind astfel să se califice în finala Cupei României.

În minutul 90+4, Malle a obținut un penalty, pe care l-a ratat două minute mai târziu, iar meciul s-a încheiat cu victoria Oțelului Galați, care o va înfrunta pe Corvinul Hunedoara.

Echipele de start:

Oțelul: Pap – Adăscăliței, Cisse, Yabre, Zhelev – Cisotti, Zivulic, Lameira – Maciel, Pop, Bodișteanu.

Rezerve: Stoian – Neagu, Rusevic, Rus, Tănasă, Malle, Telles, Jardan, Gomes Silva.

”U” Cluj: Gertmonas – Oancea, Masoero, Kelven, Roger – Simion, Nistor, Bic, Chipciu – Silaghi, Popa.

Rezerve: Gorcea – Doukoure, Pănoiu, Gheorghe, Roguljic, Anselmo, Techeres, Chintes, Peteleu.