Oțelul Galați – U Cluj live video de la 20:30, în semifinalele Cupei României Betano. Se stabilește a doua finalistă. Echipele de start

Oțelul Galați – U Cluj este meciul care va stabili cea de-a doua finalistă din Cupa României Betano. Pentru moldoveni, ar putea fi prima finală din 2004 încoace. U Cluj a fost finalistă în ediția precedentă.

Oțelul Galați – U Cluj, live video online, în semifinalele Cupei României Betano

Oțelul Galați și U Cluj sunt două echipe care așteaptă destul de liniștite finalul SuperLigii. Niciuna dintre cele două echipe nu dă semne că ar putea claca în așa fel încât să intre în hora pentru evitarea retrogradării.

Astfel, cele două formații din play-out vor da tot ce au mai bun pentru a forța accederea în finala Cupei României Betano. Și cucerirea trofeului poate fi un obiectiv tangibil pentru oricare dintre cele două formații.

În etapa a 4-a din play-out în SuperLiga, Oțelul a jucat pe terenul lui FC Voluntari, în timp ce U Cluj a primit vizita Petrolului. Ambele echipe au jucat sâmbătă, 13 aprilie.

Cine transmite la TV partida Oțelul Galați – U Cluj

La fel ca semifinala dintre Corvinul Hunedoara și FC Voluntari, meciul de la Galați va fi televizat. Partida se poate viziona pe canalele Digisport 1 și Prima Sport 1.

Puteți urmări desfășurarea evenimentelor și pe FANATIK.ro, în format LIVE VIDEO. Tot aici veți putea găsi și cele mai tari declarații oferite după încheierea partidei.

Programul semifinalelor Cupei României Betano

Zilele de 17 și 18 aprilie sunt cele în care se stabilește finala Cupei României Betano, ediția 2023-2024. Programul acestei faze a competiției a fost următorul:

Miercuri, 17 aprilie

ora 19:00 Corvinul Hunedoara – FC Voluntari

Joi, 18 aprilie

ora 20:30 Oțelul Galați – U Cluj (Digisport 1, Prima Sport 1)

Cote pariuri la meciul Oțelul Galați – U Cluj

Favorită la calificarea în finala competiției  este echipa gazdă. Cotele sunt, totuși, foarte echilibrate. Calificarea Oțelului este cotată cu 1,85, în timp ce o calificare a celor de la U Cluj are cota 1,95.

Pentru o victorie în 90 de minute, Oțelul are cota 2,67. Remiza este cotată cu 3,05, iar un succes obținut de “Șepcile roșii“ în timpul regulamentar are cota 2,87.

În SuperLiga, cele două echipe nu s-au înfruntat încă în play-out. În sezonul regulat, a fost 1-1 la Galați, în tur. Returul a fost câștigat de Oțelul, cu scorul de 1-0.

Oțelul – U Cluj, live stream, 20:30, Digisport 1, Prima Sport 1

În 2023, U Cluj a ajuns până în finala Cupei României Betano, pe care a pierdut-o contra celor de la Sepsi. Meciul a fost decis după executarea loviturilor de departajare.

Oțelul Galați a fost învinsă în 2004 de Dinamo, cu 2-0, în finala Cupei. În acest an, ultimul act al competiției se va disputa în data de 15 mai, pe stadionul Municipal, din Sibiu. Aceeași arenă a găzduit și finala din 2023.